• Türkçe
 • English
 • Yurtdisi Sertifika Ve Diploma Eğitimleri sertifika Kariyer edinmek veya değistirmek icin her zaman üniversite eğitimi şart değildir.

  Üniversitelerin bünyesinde veya özel enstitü veya kolejler tarafından verilen teorinsin yani sıra meslek edindirme amaçlı ve pratik bilgiyi de yoğunlukla içeren diploma ve sertifika eğitimleri de meslek edinmeniz için hem pratik hem de düşük maliyetli alternatiflerdir.

  Sertifika ve diploma programı sunan okulların dalları her ülkede değişiklik göstermektedir. Amerika’da Community College, İngiltere’de College veya Institute Avustralya’da TAFE Institute olarak adlandırılabilirler.

  Genellikle popüler ve teknik konularda uygulamanın daha yoğun olduğu meslek dallarında verilen bu programlar Avustralya gibi ülkelerde üniversite öncesi lise mezunlarının en fazla rağbet ettiği de bir eğitimdir.

  Dünyanın en esnek eğitim sistemine sahip bu ülkede lisenin 2. sınıfında yüksek öğreniminize başlayabilir ve her sömestr baksa bir formasyonla 4 senede 5 ayrı dereceyle mezun olabilirsiniz.

  Bu programların birçoğu diploma derecesini aldıktan yani liseden sonra 2–3 senelik yüksek öğrenimi tamamladıktan sonra 2. sınıfında üniversiteye girmenize olanak tanır ve Türkiye’de ön lisans diploması olarak geçerlidir.

  Sertifika ve diploma programlarının ücretleri hem lisans programlarının yaklaşık olarak yarısı kadardır hem de diplomanızı aldıktan sonra hemen mesleğinizi icra etmenizi sağlayan bilgilerle sizi donatır.

  Diploma programına ihtiyaç duyduğunuz mesleğiniz dışındaki ekstra değerleri edinmeniz için de çok uygundur. Örneğin bir mühendis olarak isletme yetilerini elde etmek için tek alternatif MBA değil sonrasında staj alternatifi de sunan management/businees/marketing diploma programları olabilir.

  Diğer bir avantajları da kariyer değişimleri için en uygun alternatif olmalarıdır. Belirli bir birikim ve yastan sonra üniversite sıralarına dönmek yerine size ihtiyacınız olan pratik bilgiyle donatacak olan yine sertifika ve diploma programları olabilir.

  Plus Education & Career danışmanları en az yüksek lisans seviyesinde eğitim almış kişiler olarak sizi kariyer hedeflerinize en kolay ulaştıracak en prestijli programlara yönlendirirler.

  Kariyer danışmanlık hizmeti ücretsiz olup sunduğu kaliteli danışmanlık ve yönlendirme Plus Education & Career sektörde en ayrıcalıklı noktaya yerleşmiştir.

  Kariyer danışmanlarımızın yönlendirmesini aldıktan sonra eğitim danışmanlarımızla almak istediğiniz eğitimin en iyi ülke/okul ve program alternatifi belirlenir.

  Plus Education & Career bünyesindeki okullarda dünyanın her yerinde en iyi enstitü, kolej ve okullarda her konuda eğitim alabilirsiniz.
  Beraberce seçim yapıldıktan sonra başvuru aşamasına geçilir.

  BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  ✔ Diploma
  ✔ Not Dökümü (transcript)
  ✔ Okul başvuru formu
  ✔ Niyet Mektubu
  ✔ Yabancı dil sınav sonucu
  ✔ Sertifika ve özel kurs belgeleri
  ✔ İş tecrübesini gösteren belgeler
  ✔ Akademik ve Profesyonel referanslar

  Daha sonra sizin adınıza başvuru işlemleri takip edilir ve okuldan kabul gelmesiyle vize aşamasına geçilir. Kalacak yer, bilet gibi bütün konular da sizin arzunuza göre organize edilerek yurt dışı deneyiminize güvenli bir şekilde başlarsınız.
  Plus Education & Career bünyesindeki okulları dünyanın bir çok değişik bölgesindedir. Eğitim alabileceğiniz ülkeler şöyledir:

  ✔ ABD
  ✔ Avustralya
  ✔ İngiltere
  ✔ İrlanda
  ✔ İsviçre
  ✔ İtalya
  ✔ Kanada
  ✔ Rusya
  ✔ Yeni Zelanda