Yurtdışı Film Ve Medya Eğitimi 1

Yurtdışında sinema, oyunculuk ve medya teknolojileri eğitimi almak bu alanlarda uzmanlaşmak isteyen herkesin ortak hayalidir.

Sahne dünyasını yakından tanıyan akademisyenler ve bu alanlarda çalışmış profesyonellerden eğitim alarak yeteneklerini bilgiyle donatmayı kim istemez ki?

Bu alanlarda eğitim almak için elbette akla ilk gelen ülke Hollywood ve Broadway ile Amerika’dır. Gelin bütçenize ve hayallerinize uygun kaliteli ve modern bir eğitim alabileceğiniz bir okulu birlikte bulalım.

FULL SAIL UNIVERSITY (FLORIDA-Orlando)

Yurtdışı Film Ve Medya Eğitimi 2

1979 yılında kurulmuş olan okul, genç ve dinamik bir kadroya sahip.
Özellikle sahne ve sanat dünyası ile ilgilenen, eğlence sektöründe kendisine yer arayan; bu alanda kariyer planları yapan öğrencilerin ilk tercihi.

Üniversitedeki tüm bölüm ve dersler doğrudan film yapımı ve süreçleri ile ilgilidir.Yurtdışı Film Ve Medya Eğitimi 3

Belgesel ve reklam yapımından animasyon üretimine uzanan zengin programlarıyla Film, Show Production,Game Art / Game Development/ Digital Arts & Design /Computer Animation, gibi bölümlerde lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilir ya da United States Distance

Learning Association’dan ödüllü uzaktan eğitim programlarına kayıt olabilirsiniz.

Zengin ders içerikleri ve seçkin akademik personeli ile iyi bir eğitim vermenin yanı sıra; akademik danışmanları ve kariyer uzmanları ile sizleri sektöre hazırlamayı hedef edinmişlerdir.

Donanımlı atölyeleri ve derslikleri ile yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturan Full Sail University, öğrencilerine renkli bir kampüs yaşamı sunmaktadır.

Öğrencilerine farklı burs olanakları da sağlayan Full Sail, sanat ve eğlence dünyasına yeni bir perspektiften bakıyor.

Burslar için: www.fullsail.edu/admissions/campus-scholarships

WOODBURY UNIVERSITY (CALIFORNIA-Los Angeles)

Yurtdışı Film Ve Medya Eğitimi 4

1884’te kurulmuş okul, bünyesinde Accounting, Animation, Architecture, Communication, Fashion Design, Fashion Marketing, Filmmaking, Game Art & Design, Graphic Design, ınterior Arcitecture, Management, Marketing, Media Technology, Politics & History, Psychology…lisans programlarını sağlamaktadır.

Üniversite dışında profesyonel olarak iş dünyasında da yer alan eğitim kadrosu ile öğrencilerin zengin akademik donanımı ile iş dünyasına adım atması hedeflenmektedir.

Akademik personelin, öğrencilere hem üniversite yaşantısı hem de iş dünyası hakkında danışmanlık yapmasına dayalı çağdaş bir eğitim anlayışını benimsenmiştir.

Ayrıntılı bilgi: http://woodbury.edu

THE NEW YORK CONSERVATUARY FOR DRAMATIC ARTS (Manhattan)

Yurtdışı Film Ve Medya Eğitimi 5

New York City’nin merkezinde kurulu okul, Film, Televizyon ve Tiyatro oyunculuğu üzerine yoğunlaşmıştır. Lisans eğitiminin lk senesinde hem film ve televizyonculuk hem de tiyatro oyunculuğu üzerine dersler almasını sağlayarak öğrencilerin her iki alanda da derin bilgi sahibi olmasına önem verilir.

İlk yılın sonunda öğrenci, uzmanlaşmak istediği alanı kendisi belirler. Yeteneklerin bilgi ile donatılması hedeflenerek öğrenciler, profesyonel olarak sahne dünyasına hazırlanır.

Yurtdışı Film Ve Medya Eğitimi 6

Öğrencilerinin en iyi oldukları yönleri bulup onların geliştirilmesini kendine amaç edinir. Okulda oyunculuk lisans programının yanı sıra dört haftalık yaz workshop’larında her yıl yüzlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Tutkuyu kariyere dönüştürmeyi hedefleyen okul, New York’un tam kalbinde öğrencilerine seçkin bir kampüs yaşantısı sunmaktadır.

Pek çok yetenekli öğrencinin, sırf okul harçlarını karşılayamadığı için iyi bir eğitimden mahrum kalmaması gerektiği inancında olan okulun birbirinden farklı çok sayıda burs imkanı da bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız: sft.edu/ NYCDA