İngiltere'de Üniversite Eğitimi 1

BRISTOL ÜNİVERSİTESİ

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 2

Bristol gerçek anlamda bir uluslararası üniversitedir. Yabancı öğrenciler şu anda üniversitenin toplam öğrenci sayısının % 16’sını oluşturmaktadır.

Öğrenciler, 100’ün üzerinde farklı ülkeden gelmektedir ve üniversitenin sunduğu eğitim alanında ve sosyal alandaki deneyimlere çok büyük ölçüde katkıda bulunurlar.

Üniversite, disiplinlerarası çalışma üzerine olan artan önemiyle, bütün disiplin türlerinde, dünya standartlarında araştırma olanağı sağlar. Bristol mezunları çok rahatlıkla iş bulurlar ve çoğu zaman da seçtikleri kariyer alanlarında çok üst seviyelere ulaşmayı başarırlar.

www.bris.ac.uk

 

HERTFORDSHIRE ÜNİVERSİTESİ

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 3

Hertfordshire Üniversitesi’nde okumak size, bir taraftan İngiltere’nin enerji dolu kültürünü deneyimlemenizi sağlarken diğer yandan da canlı ve çeşitlilik dolu kampus ortamımızdan fikir edinmenizi sağlar.

Hertfordshire Üniversitesi’nde okumak, harika kariyer olanaklarına yol açar. Size çalışmalarınız boyunca destek ve kariyerinizle ilgili gerekli tavsiyeleri sağlamanın yanı sıra, eğitimimizin (lisans, yükseklisans, doktora) işverenlerin önem verdiği bilgi ve beceriyi size kazandırdığından emin olmak için iş kuruluşları ve profesyonel organizasyonlarla çalışıyoruz.

Derslerimizin çoğu ayrıca, kariyerinizde size avantaj getirecek değerli tecrübeyi sağlayan işe yerleştirme imkanlarını içermektedir.

http://perseus.herts.ac.uk

 

DERBY ÜNİVERSİTESİ

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 4

Eğer okumak için dostça bir ortam ve çok destek istiyorsanız, Derby olmanız gereken yerdir. Derby ve Buxton’da olmak üzere iki tane kampüsümüz mevcuttur.

Her iki kampus de cana yakın ve güvenli bir ortam vardır, ve eğer konuk evimizde kalıyorsanız, kapalı devre yayın yapan televizyon ve gece güvenlik hizmeti, buna ek olarak 24 saat tamir servisi, ücretsiz genişbant internet hizmeti ve konferanslara ucuz otobüs seyahati vardır. Son iki yılda öğrenci hizmetlerine yatırılan 55 milyon sterlinin üzerindeki meblağ ile üniversitemiz size gerçekten ülkenin iç kesimlerindeki en iyi olanakları sunmaktadır.

Joint Honours (ortak mezuniyet derecesi) programımızla, derslerinizi birleştirebilir ya da uygun olan derslerle eşleştirebilirsiniz. İlgi alanınıza giren konulara bağlı olarak 3 derse kadar alabilirsiniz.

Hepsinin aynı alandan olma zorunluluğu yoktur; böylece tam olarak kendi derecenizi yaratabilir ve geniş bir yelpazeye yayılmış bilginizle işverenleri etkileyebilirsiniz. Dersler, Pazarlama Ticareti, Amerikan Çalışmalarıyla Müzik Üretimi, Medya Yayıncılığıyla Spor Çalışmaları, ek olarak daha pek çok kombinasyon vardır.

www.derby.ac.uk

 

STIRLING ÜNİVERSİTESİ

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 4

Sterling Üniversitesi harika bir yerdir- araştırma olanakları ve öğretimi konusunda mükemmel bir üne sahiptir, ve Avrupa’daki en gözde kampuslerden birinde kurulmuş sorumluluk sahibi, ilgili bir topluluktur.

Yüksek Eğitim’e giriş yolunu açmada, eğitim ve araştırma standartlarında ve okulu yarım bırakan öğrenci oranındaki düşük rakamlarıyla İngiltere’de 1. sırada yer alır. (Times Yüksek Öğretim Eki, 2002) Sosyal Çalışmalar alanında İngiltere’de 1. sıradadır. (Times Yüksek Öğretim Eki, 2004) İletişim ve Medya Çalışmaları konusunda İskoçya’da 1. sırada gelir. (Times Yüksek Öğretim Eki, 2004) Çevre Bilim alanında İskoçya’da 2. sıradadır.

8Times Yüksek Öğretim Eki, 2004) İngiltere’de Sosyoloji alanında 4. İngiliz Çalışmaları alanında 6. sırada yer alır. (Guardian Üniversite Rehberi,2003) İngiltere’de 5 yıldızlı spor imkanları sunan yalnızca 16 üniversiteden biridir. (Sunday Times,2003). Sırasıyla 2004’teki Olimpiyat Oyunları’nda, 2005’teki Dünya Üniversite Oyunları’nda, 2005’te Amerika’daki Walker Kupası’nda ve 2006’daki Ulus Oyunları’nda iyi bir şekilde temsil edilmiştir. Ölçme ve Değerlendirme’de İngiltere’de ilk yirmi’de yer alır. (Times Yüksek Öğretim Eki, 2005) İskoçya’daki En İyi Öğrenci Birliği Ödülü (Bar Eğlence ve Dans Derneği, 2003)

ww.external.stir.ac.uk

 

London Metropolitan University

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 6

London Metropolitan Üniversitesi İngiltere’deki lisans ve lisansüstü, yetişkin eğitim programları ve eğitiminde en iyilerden biridir. Üniversitedeki programlar işverenlerle işbirliği içinde ticari dernekler ve vakıflarla yapılan işbirlikleri sonucu son derece pratik, hayata yönelik ve kalitelidir.

Web Sitesi:www.londonmet.ac.uk

 

 

 

 

Anglia Polytechnic University,Cambridge

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 7

 

Cambridge ve Chelmsford’da kurulu, sanat, eğlence ve tarih ile dolu zengin kültürel dünyası olan iki kampüsü ile APU, öğrencilerine çalışmalarını ve sosyal aktivitelerini harmanlayabileceği, dinamik bir atmosfer sunuyor.

Üniversite, İngilizce eğitimi, müzik, psikoloji ve teknik bilimler eğitimlerinde,diğer üniversiteler arasında önemli bir yerdedir ve uluslararası öğrenciler arasında adını duyurmuş bir kurumdur. APU, kampuslarına yeni müzik stüdyoları,öğretim ve sosyal aktivite alanları gibi olanaklar ekleyerek yapacağı milyonlarca poundluk büyük bir yatırım planı hazırlığındadır.

www.anglia.ac.uk/ruskin/en/

 

University Of Aberdeen

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 8

1495’te kurulan Aberdeen U.K’nin 5. en eski üniversitelerden biridir. Aberdeen kaliteli eğitim ve eğitmenleriyle bilinmekte. Lisans ve Yüksek Lisans programlarıyla; Sanat ve Sosyal Bilimler, Tanrılık ve Din Bilimleri, Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Tıp ve Tıp Bilimi, Fen, MBA programları mevcut.

www.abdn.ac.uk

 

 

 

Brunel University,London

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 9

İsmini 19.Yüzyıl mühendislik dahisinden alan Brunel’in kökleri, geride bıraktığımız yüzyılın ilk zamanlarına kadar dayanıyor ve kuruluşu da 1960’lı yıllara dayanıyor. 2002 yılında,Daily Telegraph gazetesinin başlattığı bir ankette, Brunel’in, eğitim kalitesi açısından En İyi İngiliz Üniversiteleri listesi arasına girmesi ile okulun kalitesi ispatlanmış oldu.

Akademik gücü bir yana,Brunel’i güçlü yapan en büyük etkenlerden biri de Londra’nın merkezine ve Heathrow Havalimanına yakınlığıdır ve bu da oraya gitmek ve orda eğitim görmek açısından Brunel’i canlı ve kozmopolit yapan bir unsur.

Brunel, şu sıralar,Londra içinde ve çevresinde konuşlanmış dört ana kampüsünün hizmetlerini ve altyapısını geliştirmeye yönelik 100 Milyon poundluk büyük bir yatırım üzerinde çalışmakta.

www.abdn.ac.uk

 

The University Of Warwick

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 10

İngiltere’deki üniversiteler sıralamasında her zaman ilk onda yeralan Warwick Üniversitesi birçok akademik konuda yüksek kalitede eğitim verir. Araştırma odaklı derece yada master yapmak için en iyi seçimlerden biridir. Mezunlarının da iş bulma oranı oldukça yüksektir.

www.abdn.ac.uk

 

 

 

The University of Birmingham

 

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 11

U. K’deki En geniş Program seçeneklere sahip olan bu üniversite aynı zamanda araştırma enstitülerin önde geleni. Sanat, Diller, Edebiyat ve Tarih, İşletme Okulu, Mühendislik (Kimya, İnşaat, Elektronik, Üretim ve Mekanik, Maden), Cevre Bilimi, Hukuk, Matematik ve İstatistik, Psikoloji, Kamu Politika, Bilim (bilgisayar bilimde dahil), Sosyal Bilimler, MBA. Bu Programların hepsi lisans ve yüksek lisan seviyesinde verilmekte

www.bham.ac.uk

 

 

 

The University of Buckingham

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 12

Geleneksel metotlardan vazgeçmeyen ama yeniliklere en iyilerine her zaman yer veren bu üniversite de lisans, yüksek lisans programları şöyle; Muhasebe / Finans, İşletme, MBA, İngilizce, Pazarlama, Information System, Hukuk, Ekonomi, Gazetecilik, Uluslararası İlişkiler, Psikoloji.

www.buckingham.ac.uk

 

 

Coventry University, Birmingham

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 13

1843’ten beri Tasarım eğitimindeki başarısıyla bilenen bir okul, şimdi bir çok kolejle birleşip bir çok farklı konularda da uzmanlaşmakta. Lisans, Yüksek Lisans; İşletme, MBA, Mühendislik, Araba Tasarımı, Sanat ve Grafik Tasarım, İletişim, Kültür ve Medya, Hukuk ve Diller, Sosyal Bilimler, Çevre ve Doğa Bilimler, Bilgisayar, Ulaşım Tasarımı programları bulunmakta.

www.coventry.ac.uk

 

Canterbury Christ Church University, Canterbury

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 14

Eski St.Augustine Manastırı’nın bulunduğu yeşil alanlar üzerine kurulan Canterbury Christ Church, Kent’teki kamu hizmetleri açısından, üstün nitelikli bir yüksek kaliteli eğitim merkezidir.1962’den beri İngilizce Dil Öğretmenleri yetiştirmekte, şimdi uzmanlık konularını geliştirmekte ve öğrenci adaylarına daha fazla seçenek sunmaktadır.

Üniversite Programları; Reklamcılık, Bilgisayar, Sağlık ve Erken Çocuk Eğitimi, Sağlık ve Sosyal Bakım, Güzel Sanatlar, Siyaset, İlk okulu Eğitimi, Fen Bilimleri ve Lise Öğretim Eğitimi. Master Programları; İlk Okul Eğitiminde MA (uluslararası), İngilizce Dili, Öğretim Kursları. Hemşirelik kursu; Yetişkin bakımı, çocuk bakımı, zihinsel özürlü bakımı. Londra’ya oldukça yakın mesafededir.

www.canterbury.ac.uk

 

Cranfield University

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 15

Avrupa’nın en önde gelen Yönetici okulu. Geniş alanlarda profesyonel yöneticiler yetiştirmek ve iş hayatlarına destek olacak eğitimi sağlamakta.Tam Zamanlı MBA, Executive MBA,Finans ve Yönetim, Pazarlama Planlama, Uluslararası Halkla İlişkiler Yönetimi, Liderlik Programı, Doktoralar.

www.som.cranfield.ac.uk/som

 

 

University College Chichester

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 16

Kökleri 1839’a kadar uzanan University College Chichester,her iki kampüsü de İngiltere’nin güney kıyısında bulunan,yüksek akademik standartlarına sahip, akademisyenlerinin öğrencilerle bireysel iletişimi bulunan,aktivite ve hizmetleri ile önde gelen üniversitelerden bir tanesidir.

Chichester’ın Sanat ve Tasarım,İletişim ve Medya ve İlahiyat Fakülteleri The Times Üniversite Rehberi’nde,en iyi 20 arasında gösterilmiş fakülteleridir.

www.ucc.ac.uk

 

 

 

 

University of Durham, Durham

 

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 17

Bir çok fakülteden oluşan bu üniversitede İngiltere’nin 3. en eski okullarından (1832). Araştırma ve eğitimde önde gelmekte. Lisans ve Yüksek Lisans Programları; İşletme, MBA, Mühendislik, Computer Science, Ekonomi ve Finans, Hukuk, İngilizce Bilimi, Politika ve Uluslararası İlişkiler, Biological ve Biomedical Bilimler, Fizik, Kimya, Orta Asya ve İslam Bilimi.

www.dur.ac.uk

 

 

University of East Anglia,Norwich

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 18

Çevre Bilimleri’nden Dünya Sanat ve Museology’e,Biyolojik Bilimlerden Kalkınma Çalışmaları’na kadar , yaklaşık 300 farklı ders seçeneğine sahip East Anglia,öğretmenlik eğitimi birimsel sistemini ilk tanıtan üniversitedir.

Kampüs yapıları ödüllü mimarlar tarafından tasarlanmış,öğrencilerin sosyal hayatlarına da önem veren bir kurumdur.Yeni bir eczacılık okulu,spor sahası ve yüzme havuzu projeleri üzerinde çalışmaktadır.

www1.uea.ac.uk/cm

 

 

 

University of Glasgow, İskoçya

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 19

1451 de kurulmuş olan bu üniversite, U.K’nin 4. en eskisidir. 17,000 öğrenci olan ve bunun en az 80 farklı ülkeden gelmekte olan 2,600 yabancı öğrenci oluşturuyor.

Lisans ve Yüksek Lisans Programları; Sanat, Tanrılık, Biomedical ve Hayat Bilimi, Computer Sciences, Matematik ve İstatistik, MBA, Eğitim, Mühendislik, Hukuk ve Finans Bilimi, Tıp, Fizik Bilimi, Sosyal Bilimler, Veteriner Bilimi mevcut.

www.gla.ac.uk

 

University of Greenwich, Londra

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 20

Çeşitli alanlarda Diploma, Lisans ve Yüksek lisans programları okumak mümkün. Geniş uluslararası portfolyoya sahip bu üniversitede sadece eğitim değil aynı zamanda farklı kültürleri tatmanız mümkün.

İşletme, Mimar ve İnşaat, Kimya ve Hayat Bilimi, Bilgisayar ve Matematik Bilimi, Eğitim ve Staj, Mühendislik, Denicilik Enstitüsü, Sağlık ve Sosyal Bakım, İnsani Bilimler, Doğal Kaynaklar Enstitüsü, Sosyal Bilimi ve Hukuk.

www.gre.ac.uk

 

Heriot-Watt University, Edinburgh

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 21

İskoçya’nın güzel ve geniş alanında kurulmuş olan kampusları gelen öğrencilerine geniş imkan sunmakta. Lisans ve Yüksel Lisans Programları; İdari Bilimler, Diller, Tekstil, Mühendislik, Fizik Bilimi, Matematik ve Bilgisayar Bilimi, Cevre, Hayat Bilimi, Petrol Mühendisliği, MBA mevcuttur.

www.hw.ac.uk/home/

 

Kingston University, Londra

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 22

Kingston de 6 farklı Fakülte bulunmakta, her biri kendi alanında eğitimiyle tanınmış, dolayısıyla U.K de Kingston denince ilk önce kaliteli eğitim akla gelir. Lisans ve Yüksek Lisans Programları; İşletme, Hukuk, Mimarlık/ İnceleme, Güzel Sanatlar, Moda, Müzik, İnsani Bilimler, Film Akademisi, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, Psikoloji, Sosyal Bilimler, Coğrafya, Kimya ve Ecza Bilimi, Biyoloji Bilimi, Matematik, İnşaat/ Mekanik/ Aerospace Mühendislik, Bilgisayar, Information System mevcut.

www.kingston.ac.uk

 

University of Kent, Canterbury

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 23

Kent Üniversitesi 500 üstü lisans programı ve 120 üstü yüksek program seçeneği öğrencilerine sunmakta. Modern kampusuyla, yeşillikleri bol ve tarihi bir şehirde, Canterbury merkezinde 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde.

Lisans ve Yüksek Lisans Programları; Altüeryal Bilimi, Biomedical/ Bioscience, İşletme ve İdari, Bilgisayar Bilimleri, Ekonomi, Elektronik Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Psikoloji, Sosyal politika, Sosyoloji, Sosyal Araştırma, MBA.

www.kent.ac.uk

 

Institute of Education, University of London

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 24

Özellikle öğretmen eğitimi ve öğretiminde kendini kanıtlamış bu üniversite aynı zamanda Avrupa’nın bu konuda en geniş kütüphanesine sahip. Okuyabileceğiniz Lisans ve Yüksek Lisans Programları; Sanat, İnsani Bilimler, Kültür, Dil, İletişim, Müfredatın Hazırlanması, Hayat Boyu Eğitim, Uluslararası Gelişim, Matematik, Bilim ve Teknoloji, Psikoloji, İnsan Gelişimi.

www.lon.ac.uk

 

The Liverpool Institute For Performing Arts, Liverpool

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 25

LIPA, geleceğin dünyaca ünlü sanatçılarını yetiştirmek için kendini adamış bir okuldur. Okul patronu eski- Beatle, Sir Paul McCartney’dir, tüm eğitmenleri aynı zamanda profesyonel olarak mesleklerini de yapmakta.

Okunabilecek Lisans ve Yüksek Lisan Programlar, Müzik, Dans, Oyunculuk, Ses Teknoloji, Halk Sanatı, Tiyatro, Performans Tasarımı, Performans Teknoloji ve Sanat, Müzik ve Entertainment Management.

www.lipa.ac.uk/standard

 

University of Leicester

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 26

Biyolojik Bilimler,İktisat,Mühendislik,Hukuk,Yönetim ve Tıp fakültelerinin de içinde olduğu geniş yelpazeli program seçenekleri sunan Leicester,Londra’ya trenle 75 dakika mesafede,hava,kara ve tren yolları merkezindedir.

www.le.ac.uk/external

 

University of Middlesex,London

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 27

25.000’in üzerinde öğrencisi bulunan Middlesex,5.000’den fazla yabancı öğrencisi ile İngiltere’de en fazla yabancı öğrenci kapasitesi olan okuldur.

Lisans ve lisansüstü programları,sayısız sosyal ve sportif aktiviteleri,sıcak iletişim atmosferi bulunan Middlesex,yeni Quality Assurance Agency Institutional Audit yöntemi tarafından incelenmiş ilk üniversitelerden biridir.

www.mdx.ac.uk

 

Northumbria University, Newcastle

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 28

Pratik ağırlık ve Araştırma bölümleriyle tanınmış bu üniversite. Devlet tarafından tanınmış ve Endüstri ve profesyonel dünyada iyi bağlantıları olan bir üniversite.

Northumbri’dan mezun dünyada iyi bağlantıları olan bir üniversite. Northumbri’dan mezun olanlar okudukları alanda profesyonel olarak çalışmakta. Lisans ve Yüksek Lisans Programları; Sanat ve Tasarım, Çevre tasarımı, İşletme, MBA, Bilgisayar, Mühendislik ve Teknoloji, Sağlık ve Eğitim, Hukuk, Psikoloji, Spor Bilimi, Fen.

http://northumbria.ac.uk

 

University of Plymouth

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 29

1862’ye kadar uzanan eğitim geçmişi ile İngiltere’nin en dinamik ve en tanınmış üniversitelerinden Plymouth, öğrencilerin sosyal yaşamlarına katkılı çeşitli aktivitelerinin yanı sıra, oldukça geniş eğitim program seçeneği sunuyor.

Web Sitesi:www.plymouth.ac.uk

 

University of Portsmouth

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 30

İngiltere’nin güney kıyı şeridinde bir ada kentidir. Önemli bir denizcilik merkezi olarak sahip olduğu uzun ve ilginç tarihi dolayısıyla “England’s Falgship City”(İngiltere’nin Amiral Gemisi Kenti) diye anılır.Fransa ve İspanya’ya düzenli feribot seferleri vardır.Akademik programlarının kalitesinin yanında yelken,windsurfing vb. Sportif aktivite olanakları da sunuyor.

www.port.ac.uk

 

Richmond University, Londra

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 31

En iyi Eğitim En Yetenekli insanlarla.Şehir merkezinde iki modern kampusa sahip.Bu üniversite diplomaları hem Amerikan diploması olarak geçerli hem de İngiltere’de tanınıyor.

Fen ve Matematik Bilimler,Sosyal Bilimler, Edebiyat, Bilgisayar Sistemleri, İletişim ve Güzel Sanatlar, İşletme ve Ekonomi alanlarındaki eğitimde rakipsiz. Şehir merkezinde iki modern ve büyük kampusa sahip.

www.richmond.ac.uk

 

Roehampton,University of Surrey

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 32

Tarihi, sadece öğretmen yetiştirme hizmeti sağladığı 1841 senesine kadar uzanan Roehampton,University of Surrey,bugün,1,500 değişik program içeriği ve 8.000 öğrencisinin hizmetindeki 1.400’den fazla çalışanı ile yüksek akademik standartlara sahip bir okuldur.

Öğrencilerinin %95’I mezun olduklarından itibaren altı ay içerisinde doğrudan, yüksek öğrenimine başlamış yada İngiltere’de veya yurtdışında işe girmiştir. Roehampton,Londra’nın güneybatısında, şehir merkezine sadece 20 dakika mesafededir.Kampüsleri Richmond Park’ına yakın güzel bahçeler içinde konuşlanmıştır.

İçinde, yurtlar, öğrenci birlikleri,dans ve konferans salonları, laboratuarlar, restoranlar ve mağazalar bulunduran iki ana kampüsün birbiri arasındaki mesafe ise 10 dakika yürüme mesafesidir.

www.roehampton.ac.uk

 

Staffordshire University

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 33

English Language Summer Programmes, Three-Year Undergraduate Awards, One-Year Undergraduate Awards, General Academic Year English Programmes, University Preparation Courses gibi programları bulunan Staffordshire University’nin iddialı oldugu alan English Language programıdır.

www.staffs.ac.uk/isc

 

Sheffield Hallam University

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 34

İngiltere’nin en ileri görüşlü ve yenilikçi üniversitelerinden biri ve 24.000 öğrenci ve 3.000 mevcutlu personeli ile en büyük altıncı üniversitesidir.Geniş bir Lisans ve Lisansüstü program içeriği vardır.

www.shu.ac.uk

 

University for the Creative Arts

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 35

 

Sanat, Tasarım ve İletişim eğitimi konusunda U.K de en büyüğüdür. 120 senedir öğrencileri eğitmek ve geliştirmek için amaçlamıştır. Lisans ve Yüksek Lisans programları; Reklam ve Pazarlama, Marka Yönetimi, Animasyon, Moda tasarım, Moda Yazarlığı, Film ve Video, Grafik, yeni medya, İç Dekorasyon, Fotoğrafçılık, Gazetecilik, Üretim tasarımı, Televizyon Drama, Tekstil, D Tasarım, Güzel Sanatlar.

 

The University of Sussex, Brighton Hove

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 36

Sussex Üniversitesi kaliteli eğitim ve araştırma ekibine uluslararası üne sahip. Brighton ve Hove şehri rahat ve ferah bir şehir olarak bilinmekte . Lisans ve Yüksek Lisans Programları; Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, Mühendislik, Avrupa Bilimi/Diller, Information Technology, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Medya Bilimi, Psikoloji.

www.sussex.ac.uk

 

Thames Valley University, London

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 37

U.K’nin en büyük üniversitelerinden birisidir, 2 büyük kampusla batı Londra’dan kısa bir mesafe uzaklıkta. Lisans ve Yüksek Lisans Programları; Muhasebe ve Finans, Reklam, İşletme, Aşçılık, Dijital Sanat, Sağlık, Hospitality, İnsan Kaynaklar, Uluslararası İlişkiler, IT, Gazetecilik, Hukuk, Eğlence, İdari, Pazarlama, Medya, Ebelik, Müzik, Hemşirelik, Fotoğrafçılık, Psikoloji, Turizm, Spor ve Fitness.

www.tvu.ac.uk

 

University of Wales Institute, Cardiff

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 38

Londra merkezden sadece 2 saat uzaklıkta olan bu üniversite, geniş geçmişi ve bir çok kültürün birlikte yaşadığı ve okuduğu şehir. 4 kampusu bulunmakta, burada okuyabileceğiniz Lisan ve Yüksek Lisans programları; Fen Bilimleri, Sanat ve Tasarım, İşletme, Sağlık ve Sosyal Bilimler, Hospitality, Turizm ve Eğlence, Üretim ve Mühendislik tasarımı, Spor PE ve Recreation, Hayat boyu Öğrenim.

www.tvu.ac.uk

 

University of Wales Institute, Cardiff

İngiltere'de Üniversite Eğitimi 39

Londra merkezden sadece 2 saat uzaklıkta olan bu üniversite, geniş geçmişi ve bir çok kültürün birlikte yaşadığı ve okuduğu şehir.

4 kampusu bulunmakta, burada okuyabileceğiniz Lisan ve Yüksek Lisans programları; Fen Bilimleri, Sanat & Tasarım, İşletme, Sağlık ve Sosyal Bilimler, Hospitality, Turizm ve Eğlence, Üretim & Mühendislik tasarımı, Spor PE & Recreation, Hayat boyu Öğrenim.

www2.uwic.ac.uk

 

University of Wales, Aberystwyth

 

 

1872 senesinde kurulan Aberystwyth, Galler’de kurulan ilk üniversitedir.On sekiz farklı akademik birimi ve 400’ün üzerinde bölüm dersi seçeneği bulunur.Kampüsü,Galler’in batı kıyısında Cardigan Bay’dadır.Öğrencilere,konaklama ve aktivite olanakları sunar.

www.aber.ac.uk

Canterbury Christ Church Univeristy,

1962’de kurulan bu köklü üniversite akademik mükemmelliği, öğrencilere yaklaşımı, modern ve sıcak atmosferiyle hem lisans hem lisansüstü eğitim verir.

Uluslararası öğrencilere sağlık, eğitim, işletme alanında eğitim olanağı sağlar. Ayrıca İngilizce dil eğitim programlarıyla akademik ingilizcenizi geliştirin, Erasmus değişim programı ve Study abroad tecrübesi yaşayın.

www.canterbury.ac.uk

London School of Business and Finance

LSBF, dünyanın finans merkezlerinden birinde konumlanmış lider bir finans ve işletme okuludur. AMBA, EQUIS ve AACSB ‘den akredite almış dünyadaki 22 işletme okulundan biridir.

Öğrencisinin sahip olduğu tüm potansiyeli açığa çıkaran ve Londra’da akrediteye hak kazanmış tek okulolan LSBF, iş dünyasına yeterli donanımı edinmiş profesyoneller çıkarmayı amaçlamaktadır. Okulun programlarını hem profesyonel hem de yeni mezun kişilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Association of Chartered Certified Accountant (ACCA), Chartered Institute of Management Accountant (CIMA), Chartered Institute of Marketing (CIM), Chartered Financial Advisers (CFA) programları ile profesyonellere, muhasebe ve finans alanlarında postgraduate ve master programları ile yeni mezun veya az deneyimli kişilere iş dünyasının zorlu şartlarıyla nasıl başa çıkılması gerektiğini öğretmektedir. Okulun işletme bölümü Financial Times tarafından yapılan araştırmaya göre Avrupa’da 15. seçilmiştir. İşletme (MBA), Uluslararası İşletme (MIB) ve Finans (MSc) master programları bulunmaktadır.

Neden LSBF?

  • Deneyimli eğitmenler
  • Eşi olmayan çift diploma programları : öğrenciler Master programlarını diğer profesyonel kurslar ile birleştirme imkanına sahiptirler.
  • Uluslararası tecrübe
  • Akreditasyon
  • Küçük sınıflar
  • Modern ve eşi olmayan yerleşim yeri
  • Geçme garantisi : Bir kerede başarılı olamayan öğrenci extra ücret ödemeden kursu tekrar alabilir.

www.lsbf.org.uk

Liverpool John Moore University

LJMU bir WoW üniversitesidir. Okul, kalabalıktaki farklı kişi olmanız ve kariyerinizi başarılarla süslemeniz için her öğrenciye ihtiyacı olan yeteneği ve bilgiyi verme ihtiyacıyla oluşturulan WoW sistemini yüksek kalitede eğitim için kullanmaktadır. Sony ve Mark &Spenser gibi sektöründe lider olan iş verenler, en değer verilen becerileri öğrencilere sağlayabilmemiz için bizimle iş birliği yapmaktadırlar.

Wolverhampton University

Üniversitemiz bilgi, yenilik ve gelişimi harmanlayarak içinde barındıran bir kurumdur. Stratejileri araştırırken öğrenmek ve eğitmektir ve bu sayede iş dünyasıyla bağlantı içinde kalmaktır. İşte bu sayede okul bölgenin ekonomik ve kültürel gelişimde önemli bir yere sahiptir.

100 ülkeden 2,500’ü aşkın Uluslar arası öğrencisiyle İngiltere’nin en canlı merkezlerinden birinde Wolverhampton’da hem okuma hemde çalışma imkanı veren okul, araştırmalarıyla global ekonomi ve iş dünyaları hakkında öğrencilerini bilinçlendirmektedir.

Wolverhampton’da yaşam size herkesin tarzına uyabilecek sanatsal aktiviteler, alışveriş, spor, tiyatro gibi birçok seçenek sunmaktadır. Okulun konumu, merkeziliğiyle İngiltere’nin diğer şehirlerini keşfetmenize kolaylık sağlarken, Londra’ya tren ile iki buçuk saatlik bir uzaklıkta bulunmaktadır.