Hollanda'da Üniversite Eğitimi 1

Hollanda'da Üniversite Eğitimi 2Hollanda Aruba ve Hollanda Antillerini de oluşturan Hollanda Krallığı’nın Avrupa’daki parçasıdır. Hollanda meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa ülkesidir.

Ülke, kuzey ve batıda Kuzey Denizi ile,güneyde Belçika ile,doğuda ise Almanya ile komşudur.

Hollanda nüfus yoğunluğu fazla olan bir ülkedir. Ülke özellikle peynirleri, yel değirmenleri, bisikletleri, laleleri ve sosyal hakları ile tanınır.

Hollanda bir Avrupa Birliği, NATO, OECD üyesidir. Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks ülkelerinden bir tanesidir.

Ülkenin coğrafi konumu dolayısıyla, üniversite eğitiminde özellikle çevre bilimleri, su bilimleri konusunda çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir.

www.hollandadauniversite.com

Hollanda’da Üniversite Okumak

Tüm üniversiteler İngilizce öğretilen eğitim programları sunduğundan, Hollanda en fazla sayıda uluslararası öğrenciye sahiptir. Bu üniversitelerden alınan diploma uluslararası düzeyde tanınmaktadır, bu da Hollanda dışında bile iş aradığınızda çok yardımcı olur.

Hollanda Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinin çoğu, sınıfta öğrenilen teoriyi gerçek yaşam durumlarına nasıl uygulayacağınızı öğrendiğiniz pratik bir yaklaşıma sahiptir. Ayrıca, iş deneyimi kazanmanız için size şirketlerde çalışma fırsatları da sunarlar. Öğretmen-öğrenci ilişkisi gayri resmidir, bu nedenle etkileşimli bir öğretim ortamı vardır.

Uluslararası atmosfer, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlar! Şüphesiz, kendi ülkenizden insanlar bulacaksınız, ama aynı zamanda çeşitli kültürlerle de karşılaşıyorsunuz. Farklı insanlarla tanışmak bir ağ kurmanın, iletişim becerileriniz üzerinde çalışmanın ve farklı etnik kökenler hakkında bilgi edinmenin bir yoludur, bu nedenle şirketlerde çalışırken çok faydalıdır. Dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlar edinmek de bir avantajdır, böylece memleketlerini ziyaret edebilirsiniz. ?

Bu yüzden Hollanda’da Üniversite Okumak sizin için en iyi seçim olacaktır.

Hollanda Üniversite Kabul Şartları

İlk olarak ilgilendiğiniz üniversitenin uluslararası ofisi ile (kendi ülkenizde aldığınız) derecenizin Hollanda’da tanınıp tanınmadığını kontrol etmeniz gerekir. Derecenizin Hollanda’da tanındığı göz önüne alındığında, şunlara ihtiyacınız olabilir:

  • AB / AEA veya İsviçre vatandaşı değilseniz oturma izni .
  • Yeterli İngilizce hakimiyeti: TOEFL (en az 550 kağıt tabanlı, 213 bilgisayar tabanlı), IELTS (en az ortalama 6) GMAT veya GRE.
  • Minimum ortalama 7 – 7,5 (yabancı diploma).
  • Başvurduğunuz üniversite tarafından kabul edilmek için. Kurumlar, tam olarak nitelikli olmadığınızı düşünürlerse başvurunuzu reddedebilir veya bazı giriş sınavlarına girmenizi isteyebilir.
  • Hollandaca bir çalışma programı arıyorsanız, iyi derecede Felemenkçe bilgisi. Çoğu üniversite size ikinci dil olarak Felemenkçe kursları da sunabilir, böylece dile hakim olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Gerekli ortalama puanlar, üniversiteye ve anabilim dalına göre değişir.Hollanda’da üniversite okumak için prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir.