Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 1

Sizce de tasarımın olmadığı, sanat ve estetikten uzak bir dünya, kurumuş bir ırmağa benzemez mi?

Moda ve tasarım dünyasının inceliklerini yaratıcılık ile birleştiren, yeteneklerinizi hayata geçirmenizi sağlayacak dünyanın en iyi okullarında alanında uzman akademisyenlerden eğitim almak hiç de zor değil.

Bütçenize uygun kaliteli bir eğitim alarak moda dünyasının seçkin isimleri arasına katılmanız mümkün.

Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 2NABA MİLANO NUOVA ACCADEMIA DI BELLE ARTI

Moda ve tasarım dünyasının kalbi Italya’nın Milano şehrinde 1980 yılında kurulan NABA Üniversitesi’nde Moda Tasarımı, Grafik Tasarımı ve Sanat Yönetimi, Endüstri Ürünleri Tasarımı, İletişim Tasarımı, Grafik, Tiyatro ve Sahne Tasarımı, Painting and Visual Arts, Media Design & Multimedia, İç Mimarlık Eğitimi lisans eğitimi alabilir, ilgili alanlarda bir lisans programından mezun olmuşsanız İç Mimarlık,Görsel Sanatlar ve Küratörlük, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Fotoğrafçılık ve Görsel Tasarım ,Creative Advertising gibi alanlarda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

İtalya’nın, İtalyan Milli Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) onaylı ilk tasarım fakültesini bünyesinde barındıran NABA’nın 3 yıllık (Bachelor of Arts) bölümleri, Yök Denkliği ile oldukça caziptir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin yanı sıra yaz okulu programları ile de kendinizi geliştirip ufkunuzu genişletebilirsiniz.

www.naba.it

Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 3DOMUS ACADEMY

1982 yılında Milano’da kurulmuş olan Domus Academy, zengin yüksek lisans programlarıyla İtalyan Tasarımının öncülerinden biridir.

Mezunlarının iş dünyasında zaman kaybetmeden kendisine yer edinmesini amaçlayan Academy’nin eğitim programlarının içerikleri moda ve sanat dünyasının önemli ismleri tarafından hazırlanır.

Fashion Design, Fashion Management, Fashion Styling and Visual Merchandising, Accessories Design, Luxury Brand Management, Urban Vision and Architectural Design, Interior and Living Design, Visual Brand Design, Business Design, Car and Transportation Design, Interaction Design ve Product Design gibi 10 ay süren yüksek lisans programlarından alacağınız diploma YÖK onayına sahiptir.

Öğrenciliğiniz boyunca tanınmış simaların yanında staj yapmanız teşvik edilir. Yüksek lisans programlarının dışında yüksek lisans seviyesindeki sertifika programları ve uzaktan eğitim sertifika programlarına da başvuru yapabilirsiniz.

www.domusacademy.com

Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 4ACCADEMİA COSTUMA Dİ DESİGN

Moda ve sanat dünyasının seçkin isimlerinden Rosana Pistolese tarafından 1964 yılında Roma’da kurulmuştur.

Lisans, yüksek lisans, alanında uzmanlaşmak isteyenler için 10-12 haftalık yoğunlaştırılmış kurslar, 6-9 aylık sanat ve tasarım akademisi ve yaz okulları arasından ideallerinize uygun bir program seçebilirsiniz.

3 yıllık Fashion & Accessories Design – Made in Italy ve Fashion Editor – Styling & Communication lisans programları İnglizce ve İtalyanca eğitim vermektedir. Okulun amacı ulusal ve uluslararası çapta tanınmış başarılı tasarımcılar yetiştirmektir.

www.accademiacostumeemoda.it

Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 5SCUOLA POLİTECNİCA Dİ DESİGN

1954 yılında Milano’da kurulan Scuola Politecnica di Design, İtalya’da tasarım alanında lisans düzeyinde eğitim veren ilk üniversitedir. İtalyan mirasını uluslararası deneyimle zenginleştiren kurum, alanının öncülerindendir.

Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ne dahil olan bu köklü okul, yüksek lisans programlarında IULM University of Milan ile iş birliği içindedir ve İtalyan Milli Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) onaylıdır.

Industrial Design, Transportation-Car Design, Interior Design, Web and Digital Design, Visual Design, Food Design yüksek lisans bölümlerinin yanı sıra teoriyi hayata geçirmeyi amaçlayan 1 yıllık Product, Visual Design ve Car Design Tools programları ile de öğrencilerini sektöre hazırlamaktadır.

www.scuoladesign.com

Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 6 POLİ.DESİGN CONSORZİO POLİTECNİC Dİ MİLANO

Politecnico Di Milano Üniversitesi’ne bağlı, akademik eğitimini uygulama ile birleştiren Poli.Design Milano’daki özel tasarım okullarından biridir. Yüksek lisans programları YÖK tarafından tanınmaktadır.

Tasarım sektöründeki köklü meslek kuruluşları ile işbirliği içersinde olan okul, pek çok İtalyanca lisans ve yüksek lisans programının yanı sıra, özellikle 1 yıllık ACCESSORY DESIGN, YACHT DESIGN, COLOR DESIGN & TECHNOLOGY, SERVICE DESIGN, STRATEGIC DESIGN, INDUSTRIAL DESIGN FOR ARCHITECTURE, URBAN INTERIOR DESIGN gibi İngilizce yüksek lisans programları ile ön plana çıkmaktadır.

Ayrıca birbirinden geniş kısa dönem kurs programları ile dikkat çekmektedir.

AI: The Art institutes USA

Media Arts, Design, Fashion, Culinary branşlarında uzmanlaşmış olan AI, Kuzey Amerika’nın pek çok bölgesinde kampüsleri olan eğitim kurumları topluluğudur. Teknoloji, bilgi, yaratıcılık ve estetiği

www.polidesign.net

Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 7ISTİTUTO EUROPEO Dİ DESİGN, MILANO, ROMA, TORİNO, MADRİD, BARCELLONA, SAO PAULO

Avrupa’da sanat diyence akla ilk İtalya gelir. Bu okul size İtalyan yaratıcılığı ile sanatın profesyonelliğini sadece ders olarak değil kültür olarak da benimsettiriyor.

Okulları Milano, Roma, Torino, Madrid, Barcellona, Sao Paulo şehirlerinde var.

Grafik Tasarım, Virtual Design, Video Design, Multimedia Illustration ve Animasyon, Tekstil Tasarımı, Moda Pazarlaması ve İletişim, Moda İletişimi, İç Mimari, Taşıt/ Ulaştırma Tasarımı, Işık Tasarım, İç Mimari 1, Audiovisual Yönetim ve Prodüksiyon, Pazarlama ve İletişim, Moda İletişimi ve Pazarlama, Reklâm – Metin Yazarlığında Uzmanlaşma, Kent Tasarımı, Aksesuar ve Ayakkabı Tasarımı.

www.ied.it

Yurt Dışında Tasarım ve Moda Eğitimi 8

ISTITUTO MARANGONİ

Milano, Paris ve Londra da bulunan üç adet okuluyla Avrupa’nın önde gelen tasarım ve moda okulu.

Her yıl 2000’den fazla öğrenci tasarım ve moda rüyalarını paylaşmak ve aynı ülkünün peşinde koşmak için bu okulun bünyesinde buluşmaktadırlar.

Yetenekli bireyler sektörlerinde birer profesyonel olabilmek için ihtiyaç duydukları deneyimi elde ederler. Temel, 1 senelik ve yazın sunulan programları kişiye ihtiyaç duyduğu seviyede ve yoğunlukta eğitim alma imkanı sunar.

Programlar İngilizce ve İtalyanca olarak verilmektedirler. Ayrıca İtalyancası yetersiz olan öğrenciler için İtalyanca hazırlık kursu da vardır.

www.istitutomarangoni.com