Danimarka'da Üniversite Eğitimi 1

Aalborg University

Danimarka'da Üniversite Eğitimi 2

Geleneksel Üniversite konseptinden ayrılarak kendisine özgü bir eğitim profili oluşturan Aalborg University (AAU)1974 de kurulmuştur. Disiplinle uluslararası araştırma ve eğitim sistemi kurulmuş ve problem odaklı grup çalışmasına olanak sağlayacak eğitim programları oluşturulmuştur.

Üniversite mühendislik ve Fen Bilimleri mezunları için Danimarka’nın telekomünikasyon teknolojisinde dünya lideri olması sebebiyle %100 iş bulma garantisi ve harika iş fırsatları sunmaktadır.

Üniversite özel sektörle sürekli iletişim halindedir ve sürekli olarak araştırma projeleriyle bu iletişim somut olarak uygulanır.

AAlborg Üniversitesi 3 adet fakülteye: Sosyal Bilimler, İnsan Bilimleri ve Mühendislik, Fen bilimleri ve Tıp ve toplamda 60’dan fazla değişik eğitim programına sahiptir. 14000 öğrencisinin 2000’ nini yabancılar oluşturmaktadır.

www.aau.dk

 

Roskilde Business College – Danimarka

Danimarka'da Üniversite Eğitimi 3

Kampüs Roskilde tarafından verilen yüksek eğitim programları, Zealand İşletme ve Teknoloji Enstitüsü (ZIBAT) tarafından hazırlanır ve Danimarka Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

1869’dan beri eğitim veren kurum, uzun yıllar süren deneyimini uluslararası öğrencilerlede paylaşmak istiyor. Dünyanın heryerinden farklı milletlerden gelen öğrenciler hem okulun hemde Danimarka’nın keyfini çıkartıyor.

2 Yıllık Diploma Programı, Akademik Profesyonellik Lisans Programı, Lisans Programı okulun sunduğu programlar arasındadır.