Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 1

Dünyanın önde gelen üniversitelerinin birinde, üst düzey eğitim kalitesi ve bütçenize uygun seçenekler ile lisansüstü eğitiminizi tamamlayın.

Hem aldığınız kaliteli eğitim ile hem de yaşayacağınız olağanüstü deneyimleriniz ile rakiplerinizi arkadanızda bırakın!..

Unutmayın, iş dünyası sizin gibi eğitimli ve “global” kişileri asla kaçırmaz..

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 2HULT International Business School

Hult öğrencilerine okulları boyunca dünyayı dolaşma imkanı tanımaktadır. Eğitim süreniz boyunca isteğiniz zaman istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Global Kampüs Rotasyonu ile merkez kampüsünüzü seçip 3 ay boyunca başka 2 kampüste eğitiminize devam edebilirsiniz.

Boston’da başlayıp Londra veya Sao Paulo aracılığıyla Şangay’a gidebilir veya Dubai ve New York aracılığıyla San Francisco’ya gidebilirsiniz. Bu sayede dünyanın hızla gelişen ekonomilerine birebir tanık olup, uluslararası işletmeleri yakından takip etme fırsatı bulabilirsiniz.

Hult dünyanın önde gelen işletme okulları arasında %1’lik payda da bulunmaktadır. Financial Times’a göre, eğitimin içinde yer alan uluslararası tecrübede 1. olurken, uluslararası işletme alanında 3. olmuştur. The Economist tarafından Amerika’da 21. sırada görülürken, dünyada 31. sırada yer almıştır.

Hult öğrencileri uluslararası işletmelere katılabileceği ve hızla değişen global çevreye ayak uydurabilecek niteliklere sahip olarak mezun olmaktadırlar. Diğer birçok araştırma odaklı işletme okulunun aksine Hult’ın öğretim görevlileri gerçek hayat tecrübelerine dayalı eğitim vermektedir. Birçoğu P&G, Sony, Credit Suisse gibi firmalarda çalışırken, birçoğu da kendi firmalarında profesyonel hayatlarına devam etmektedir.

Hult öğrencilerinin 6 haftalık Action Project ödeviyle Samsung, IBM, Nike, One Laptop per Child gibi önde gelen firmalara danışamanlık yapmalarını isteyerek gerçek tecrübeler kazanmalarını sağlamaktadır. Bu sayede birinci günden sonuçlar elde edebilecek ve işi hazır mezunlar elde edilmektedir.

Hult sosyal ağınızı bir anda uluslar arası seviyeye çıkartır. 135 farklı milletten 105 farklı dil konuşan sınıf arkadaşlarınızın yaratacağı çeşitlilik sadece hayat boyu sürecek olan arkadaşlıklar ve bağlantılar kurmanızı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda kültürel çeşitlilik içinde takım olmanın ve zorluklarla nasıl başa çıkılacağını öğretmiş olacaktır.

www.hult.edu

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 3Paris School of Business

Dünyanın en iyi işletme okulları arasında gösterilen Paris School of Business, öğrencilerine iyi ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

70’ten fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencileri sayesinde çok kültürlü ve çok dilli bir eğitim ortamına sahip olan okulun eğitim dili ise İngilizce’dir.

PSB, 2012 yılında CEO Dergisi tarafından dünya çapında en iyiler arasında gösterilmiştir. Butik sınıflarda seçkin hocalar tarafında verilen dersler ile bir yandan öğrencinin akademik bir donanıma sahip olması hedeflenirken diğer yandan tüm öğrencilerle birebir ilgilenmek ve danışmanlık sunmak amaçlanır.

Sunulan programlar, uluslar arası standartlarda olup IACBE tarafında akredite edilmiştir.

Paris School of Business okulunda verilen programlar;

Uluslararası Tanınırlığı Olan Programlar:

✔ Bachelor in Business Administration (BBA)
✔ M.Sc. in International Management
✔ International MBA
✔ MBA in Luxury ⦁ &⦁ Fashion Management ve ⦁ MBA in Arts ⦁ &⦁ Cultural Management
✔ Executive Doctorate in Business Administration (DBA)

www.psbedu.com

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 4Wittenborg University of Applied Sciences

1987 yılında kurulan Wittenborg beş temel prensip benimsemiştir: kaliteli bir yönetim anlayışı, uluslararasılık, çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve yaratıcılık.

60’tan fazla farklı ülkeden gelen öğrencileri ve 20’nin üzerinde farklı ülkelerden gelen akademik ve idari kadrosuyla gerçek bir uluslararası eğitim kurumudur.

Benimsedikleri temel prensipleri eğitim anlayışına yansıtan bu üniversite yalnızca Hollanda’nın değil; Avrupa’nın da en prestijli kurumlarından biridir.

Eğitim dili İngilizce olan lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerindeki iş adamları ve kadınları için çeşitli konularda kısa süreli eğitim/sertifika programları da bulunmaktadır.

Almanca ve İngilizce olan bu kısa süreli eğitim programları ayrıca yerel danışmanlar ile desteklenmektedir.

✔ Entrepreneurship and Marketing & Communication,
✔ Hospitality Management,
✔ Finance ve
✔ Economics
✔ Real Estate Management,
✔ Information Management
✔ Logistics & International Trade

www.wittenborg.eu

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 5United International Business Schools – Belcika

Okul dinamik, genç, özel ve bağımsız bir uluslararası işletme okuludur.

Lisans, Yükseklisans ve Master alanlarında esnek İşletme ve Yönetim dersleri sunan okul, İşveç temelli organizasyona, çoklu kültüre ve İngilizce konuşulan bir çevreye sahiptir.

Amerikan eğitim sistemini Avrupa’ya getirerek, Avrupadanın geleneksel eğitim sistemindeki eksiklikleri doldurduğuna inanan okul, sınıf bilgileriyle gerçek hayatta edinilen profesyonel becerileri ve deneyimleri birleştireren bir eğitim sağlamaktadır.

Uluslararası öğrenci profillerini çeken, ders çalışmaya imkan tanıyan bir çevreye sahip, akademik ders programlarını sürekli olarak yenileyen ve uluslararası milletlerden çalışanlara sahip çalışan kadrosuyla, tüm bilgi ve becerileri öğrencilere aktarmaya çalışan okul, uluslararası tanınılırlıkta işletme veya yönetim diploması almak isteyen öğrencilere açıktır.

www.uibs.org

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 6Toulouse Business School – Fransa

Toulouse İşletme Okulunu tercih ederek diplomanızla beraber akademik mükemmeliyeti ve dünyanın heryerinde kabul görecek bilgileri garantilemiş oluyorsunuz.

Fransa’nın Paris’ten sonra ikinci büyük şehrinde, Toulouse’da yer alan okul, akademik başarı isteyen öğrencilerine eğitimin dışında şehrin hem ekonomik hemde kültürel zenginliğini sunmaktadır.

İşletme ve Yönetim alanında uzmanlaşan okulun lisans programları, Uluslararası Yönetim, e-Yönetim, Emlak Yönetimi ve Gıda Sektörü Yönetimi gibi bölümler sunmaktadır.

Ayrıca Master, MBA, Lisansüstü ve CPA programlarıda okulda bulunmaktadır.

www.esc-toulouse.fr

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 7Roskilde Business College – Danimarka

Kampüs Roskilde tarafından verilen yüksek eğitim programları, Zealand İşletme ve Teknoloji Enstitüsü (ZIBAT) tarafından hazırlanır ve Danimarka Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

1869’dan beri eğitim veren kurum, uzun yıllar süren deneyimini uluslararası öğrencilerlede paylaşmak istiyor. Dünyanın heryerinden farklı milletlerden gelen öğrenciler hem okulun hemde Danimarka’nın keyfini çıkartıyor.

2 Yıllık Diploma Programı, Akademik Profesyonellik Lisans Programı, Lisans Programı okulun sunduğu programlar arasındadır.

www.rhs.dk

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 8Galway Business School – Irlanda

Galway Business School öğrencilerinin gelişim rotalarına dikkat eden, akademik kaliteye ve kaliteli eğitime çok önem veren bir kurumdur.

Öğrencilerinin hen hayatlarında bir iz bırakmak hemde kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak okulun en önem verdiği değerlerdir.

Okulun öğrencilerine sunduğu imkanlar arasında, işveren memnuniyeti odaklı porfoltyo hazırlama, gelişim rotalarına bağlı eğitim, öğrencilerin kendi istediği özellikleri geliştirmelerine yardımcı olma, öğrenci destekli eğitim anlayışı, küçük sınıflarda eğitim, isteğe ve başarıya göre çift diploma, hem yerel hemde uluslararası iş bağlantıları gibi eğitim ve mezuniyet sonrasını kapsayan imkanlar bulunmaktadır.

www.galwaybusinessschool.ie

Yurt Dışında İşletme ve MBA Eğitimi 9ISC Paris School of Management – Fransa

1963 yılında Paris’te kurulan ISC Paris, hem yönetim hemde işletme yeteneklerine e özelliklerine sahip öğrenciler yetiştirip uluslararası iş dünyasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Fransa da yüksek kalite eğitimin simgesi olan “Grandes Ecoles” sistemine kayıtlı olan okul aynı zamanda sadece 30 okulun kayıtlı olduğu “Conférence des Grandes Ecoles” üyesidir.

Aynı zamanda Master diploma programları Fransız Eğitim Bakanlığından onaylı olmakla beraber okul uluslararası tanınırlık ve sertifikalar edinmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Konumu dolayısıyla ISC Paris’te eğitim gören öğrenciler Paris’in iş, gezi, kültür, lüks hayat, ticaret ve eğlence gibi yarattığı birçok olanaktan faydanalabilmektedirler.

23 ana bölüme ayrılan İşletme ve Yönetim bölümüyle kariyerlerinde mükemmeller yaratmak isteyen her öğrenciye destek olan okul, 47 farklı ülkede 137 anlaşmalı okulla hem okul sürensince hemde okul sonrası öğrencilerine sınırsız imkanlar tanımaktadır.

Programların dili İngilizce ve Fransızca’dır fakar Uluslararası Bilim Master’ı ve MBA bölümleri sadece İngilizce olarak sunulmaktadır.

www.iscparis.com