Kanada'da Üniversite

Kanada’da üniversite eğitiminde öncelikli sırada gelen ve en fazla talep edilen okullar arasında yer alır. Kanada eğitim sisteminde kişi başına ayrılan harcama diğer G–7 ülkelerinin ayırdığından daha fazla olduğu gibi, Kanada OECD ülkeleri içindeki ilk üçte yer almaktadır. Kanada üniversitelerinden alınan diplomaların dünya çapinda tanınmasına bağlı olarak Kanadalı üniversitelerden mezun olan yabancı öğrenciler başarılı ve saygın bir kariyere sahip olurlar.

Kanada’da Üniversite Okumak

Kanada’daki lisans derecelerinin tamamlanması üniversiteye bağlı olarak üç veya dört yıl sürebilmektedir. Lisansüstü derecelerin tamamlanması, derecenin türüne bağlı olarak bir ila üç yıl arasında sürer. Kanada’daki farklı yüksek öğretim sağlayıcı türleri şunlardır: üniversiteler (araştırma yürütür ve hem lisans hem de lisansüstü dereceler sağlar), topluluk kolejleri ve teknik, uygulamalı sanatlar veya uygulamalı bilim okulları (sertifika, diploma,  önlisans  ve lisans dereceleri verir).

Kanada’daki üniversiteler eyalet hükümetleri tarafından yönetildiğinden, eğitimin yürütülmesinde küçük farklılıklar olduğunu göreceksiniz. Özellikle Quebec, farklı dönem süreleri ve eğitim süreleri ile Kanada’nın geri kalanından önemli ölçüde farklıdır. Örneğin, öğrenciler ortaokulu bir yıl erken bitirirler ve üniversitenin birinci sınıfını ortadan kaldıran zorunlu bir üniversite öncesi Genel ve Meslek Yüksekokulu (CEGEP) dersi almalıdırlar. Belirli ayrıntılar için seçtiğiniz kurumlara danışın.

Yüksek lisans veya doktora mı okuyorsunuz? Kanada’da lisansüstü düzeyde eğitim hakkında bilgi edinmek için,  QS En İyi Okul Rehberi’nin ücretsiz çevrimiçi kopyasını edinin .

Kanada Üniversite Fiyatları

Kanada’da eğitim ücretleri, Avrupa ve Asya ülkelerine göre pahalı olsa da, halen Amerika ve İngiltere’ye göre oldukça makuldur. Kanada’da düşük ücretli eğitim veren üniversiteler için yazımıza göz atabilirsiniz. Kanada üniversiteleri için yıllık ortalama 20.000 CAD ile 30.000 CAD civarında bir ücret ödersiniz.
Bazı Kanada Ünivesitelerinin Fiyatları:
Mohawk Üniversitesi
1.Dönem 2.Dönem
1. yıl $1,354.04 $2.708,08
2. Yıla Dönmek $1,354.04 $2.708,08
3. Yıla Dönmek $1,327,74 $2.655.48
654 – Artırılmış ve Sanal Gerçeklik İnovasyon Sertifikası 1.545,00$ $3,090,00
715 – Uygulamalı Hemşirelik (1. ve 2. Yarıyıl) 1,661,81 $ $3,323.62
715 – Uygulamalı Hemşirelik (2. Yıl 3. ve 4. Döneme Dönüş) 1,661,81 $ $3,323.62

Kanada’da Üniversiteler, Dünya Sıralamasında Birinci

Son birkaç yıldır Birleşmiş Milletlerin yaptığı araştırmalar Kanada’nın yaşamak için dünyadaki en iyi yer olduğunu ortaya koymuştur. Her yıl yapılan bu araştırma 174 ülkede, 200’ün üzerinde gösterge kullanarak ülkelerdeki yasam kalitesini değerlendirmektedir.

Kanada özellikle, eğitimde ulaştığı kalite, yüksek yasam beklentileri (Evrensel sağlık sisteminden dolayı), suç ve şiddet oranlarının azlığı ile yüksek puanlar kazanmıştır. Buna ek olarak, temiz ve güvenli olan, zengin kültürel aktivite imkânlarına sahip ve cazip yasam tarzı sunan Kanada’nın en büyük şehirlerinden Vancouver, Toronto ve Montreal, yasamak ve çalışmak için dünya kalitesindeki şehirler olarak tanınmışlardır.

Ekonomik Fiyatlarla Kanada’da Üniversite Eğitimi

Kanada’da okumak için gereken ücretler oldukça ekonomiktir. Yabancı bir öğrenci için Fen Edebiyat programlarının bir öğretim yılı (8 ay) için maliyeti 7.100 Kanada Dolarıdır. (4.765 US) Buna rağmen okul ücretleri kurumdan kuruma farklılık gösterebilir.

Kanada dünyada en yüksek yasam standartlarına sahip ülkelerden biridir. Kanadalıların %65’inden çoğu kendi mülklerine, otomobil buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, telefon ve radyo gibi dayanıklı tüketim mallarına sahiptir. Kanada’da basın, eğlence ve sanatsal aktiviteler oldukça gelişmiştir. Kanadalılar 1.000 den fazla AM ve FM radyo istasyonu ile dinleyici ve izleyicileri eğitmek, eğlendirmek amacıyla hizmet veren 719 televizyon istasyonunu içeren gelişmiş ve dünya çapındaki kapsamlı yayın sistemi ile gurur duymaktadır.

Kanada’da Üniversitelerde Konuksever Ortamlar

Kanada kültürel çeşitliliği teşvik eden gelenek ve politikalara sahip bir göçmen ülkesidir. Kanada’da dünyadaki etnik grupların hemen hemen tamamının varlığı dikkat çekmektedir. Bunun sonucunda, Kanada’da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür.

Kanada’da kulüplere ve etnik altyapıların çeşitliliğini temsil eden derneklere kolayca ulaşılabilir. Okullarda yabancı öğrencilerin danışmanları öğrencilere bu tarz gruplarla iletişime geçebilmek konusunda yardımcı olmaktadır.Tüm büyük şehir merkezlerinde çok çeşitli alışveriş alanları, restaurantlar, tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. Kanada’daki şehirlerde genel kullanıma açık çok sayıda parklar, bahçeler ve plajlar olduğu kadar kusursuz spor ve aktivite alanları da bulunmaktadır.

Doğal Güzellikler

Kanadalılar doğal çevrelerine büyük önem vermektedirler. Kanada’da her eyalet ve bölgede yerleşmiş toplam 39 adet doğal park ve doğal park rezervleri bulunmaktadır. Her eyalet ve bölgede, eyalet parkları, kir alanları, ekolojik ve doğal rezerv olarak ayrılmış alanlar mevcuttur. Ülkede 2000’in üzerinde benzer alan tahsis edilmiştir.Kanada’ya gelen öğrenciler dünyadaki en güzel ve doğal ortamlardan birine tanık olurlar. Kanada farklı coğrafyaların ülkesidir. British Columbia’nın yeşil kıyıları, Alberta’nin Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)’teki “akçaağaçsekeri ülkesi” ve Atlantik’in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada’nın dış mekânlarında görmeye değer çok fazla şey vardır. Ulusal Parklar Kurulu ve Federal Eyalet Parkları Kurulu.

Kanada’da Güvenli Eğitim

Kanada güvenli, adil ve huzurlu bir toplum olarak tanınmaktadır. Kanada’da suç oranları 1990’lardan beri düzenli olarak düşmektedir. 1977 Kanada polis raporlarına göre suç oranlarının altı yıldır %5 oranında azaldığı görülmektedir. Son 5 yıldır, şiddet suçlarındaki düşüş de dikkat çekicidir. Kanada’da cinayet oranları, tüm raporlanan şiddet eğilimli kazaların %1′ inden de az bir oranı oluşturmaktadır. Güneydeki komsusu ABD’den farklı olarak ateşli silahlar sıkı bir şekilde kontrol edilir ve genellikle bu silahların Kanada içinde bulundurulmasına izin verilmez.

Yüksek Teknoloji Ülkesi

Bilgisayar ve enformasyon teknolojisinde uluslararası lider durumunda olan Kanada telekomünikasyon, nakliye, mühendislik, havacılık, şehir ulaştırma, mikro elektronik, tip aletleri, gelişmiş software hidroelektrik ve nükleer güç, lazer ve opto-elektronik, bioteknoloji, yiyecek içecek, geometrik, okyanus ve çevre sanayii gibi sektörlerdeki gelişmişliği ile tanınmaktadır.

Kanada’nın telekomünikasyon endüstrisinin önemli bir kısmını oluşturan ve transoceaning ve multimedia aktarımının yüksek hız ve yüksek kapasite dağıtımını destekleyen Teleglobe’un CANTAT 3 kablosu kendi alanında dünyada bir ilktir. The Stentor Alliance telefon şirketleri 2005 yılına kadar Kanada’daki evlerin %80’ine broadband teknolojilerindeki son yenilikleri sağlamak amacıyla 8 milyar dolarlık yatırım yapmaktadır.

Kanada, ayrıca internetteki kütüphane ve okullara bağlanma ihtiyacına cevap veren ilk ülkedir. Oluşturduğu SchoolNet programı tüm dünyada örnek alınmıştır. Kanada’nın SchoolNet programı Kanada’yı, okul ve kütüphanelerini Information Highway’e bağlayan ilk ülke haline getirmiştir.

İki Resmi Dil

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada’nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yasar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır. 1991yilindakii nüfus sayımına göre, Quebec nüfusunun %82’sinin anadili Fransızcadır. Quebeclilerin %83’ü Fransızca konuşmaktadır. Uluslararası platformda, 800 milyon kişinin İngilizce, 250 milyon kişinin Fransızca konuştuğu tahmin edilmektedir. İki dilin hakim olduğu bir ülke olarak Kanada’da Üniversite eğitimi için, öğrencilere verdiği eğitim olanakları ile İngilizce (ESL) ve/veya Fransızcayı (FSL) ikinci dil olarak öğretme imkanını sunmaktadır.

Öğrenim Fırsatları

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Programları
Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP) Programları
Uzmanlık Diploma Fırsatları
Lisans Eğitimi Programları
Yüksek Lisans Programları (Ontario College Graduate Certificates)
Kanada, Avustralya ve ABD’deki yüksekokullarla Üniversite Transferi Olanakları
Ortak Eğitim Olanakları
Bölümler
İşletme
Toplum Hizmetleri
Dijital Medya ve İletişim
Eğitim
Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri
Sağlık Bilimleri
Endüstriyel Teknoloji
Bilgi ve İletişim Teknolojisi
Liberal Çalışmalar ve Erişim
Gösteri Sanatları
Toplum Güvenliği
Okuma + Çalışma
Görsel Sanatlar ve Tasarım
Animasyon, Sanat ve Tasarım

www.sheridaninstitute.ca

Kanada Üniversiteleri

Mohawk College

Kanada'da Üniversite Eğitimi 1

Mohawk College’ın tarihi Hamilton, Ontario, Kanada’da 1966 yılına kadar dayanır. Stoney Creek, Brantford, ve McMaster Universitesi’nin Institute for Applied Health Sciences bölümünde de kampüsleri bulunan okulun kurulma amacı kariyer odaklı sertifika ve diploma kurslarıyla birlikte devamlı eğitim kurslarıdır.

Mohawk College ilk olarak sadece 104 erkek ogrenciyle egitime başlamıştı ve o süreden beri büyümeye devam edip 1000’den fazla devamlı egitim programları, 19 farklı staj programları ve 107 tam zamanlı programları olan bir Kolej’e dönüştü.

Mohawk sağlık bilimi ve mühendislik teknolojisi eğitimlerinde lider olarak görülür ve Ontario’daki en geniş staj fırsatları sunan okuldur. Mohawk ayrıca anaokulu eğitimi, reklamcılık ve sigorta programlarıyla da ünlüdür. McMcaster Üniversitesi’yle de ortak olarak Mohawk hemşirelik, tıbbi radyasyon bilimleri ve teknoloji dallarında derece programları sunmaktadır.

The Mohawk–McMaster Bachelor of Technology programı teknik eğitimle işletmeyi kapsayan, hem tam zamanlı öğrenciler hem de yeteneklerini geliştirmek isteyen çalışan profesyoneller için sunulmus olan Kanada’daki ilk programdır.

Mohawk College’da kalite bir yolculuk gibidir. Her bölüm ve her personel çeşitli süreçlerden geçerek her gün devam eden kaliteyle ilerlerler. İlham veren eğitim, liderlik, yurttaşlık ve yenilikçiliği misyonları olarak gören Mohawk’da öğrencileri buralara taşıyan da kalitenin kendisidir.

www.mohawkcollege.ca

 

St. Lawrence College

Kanada'da Üniversite Eğitimi 2

St. Lawrence College bir devlet koleji olup 1967 yılında devam eden eğitim programlarının yanı sıra kariyer odaklı diploma ve sertifika kursları sunma amacıyla kurulmuştur.

Brockville, Cornwall ve Kingston bölgelerinde 3 farklı kampüsü bulunmaktadır. 80 akademik programı aşan ve tam/yarı zamanlı ortalama 1000 çalışanla okulda ortalama 6,500 tam zamanlı, 20,000 yarı-zamanlı öğrenci öğrenim görmektedir.

St. Lawrence’ın eğitim felsefesi; daha fazla çalışarak öğrencilerin isteklerini ve ihtiyaçlarını yapılan her şeyin en önüne koymaktır. Bu; bilgili eğitmenler ve personaller tarafından sunulan kaliteli kurslar, rahat ve saglıklı yerleşim merkezleri ve gelişmiş çeşitli destek servisleri sunmak demektir.

Öğrencileri sadece sonuc veren bir eğitim sunmak değil, ayrıca daha iyi bir toplum olusturmak okulun kurulduğu yıldan beri ana hedeflerinden birisi olmustur. St. Lawrence’ı diğer okullardan ayıran özelliği büyük-şehir yaşantısı güçlükleri olmadan dünya standartlarında bir eğitim deneyimi sunmasıdır.

Uygulamalı Sanatlar
İşletme
Kamu Hizmetleri
Bilgisayar & Mühendislik Technolojisi
Sağlık ve Bilim
Turizm
Adalet Sistemiyle İlgili Çalışmalar
Medya Çalışmaları
Profesyonel Servisler
El Sanatları & Stajlar

www.stlawrencecollege.ca

 

Royal Road Üniversitesinin Yeni Programları

Vancouver’a sadece 30 dakikalık bir uçuş veya 90 dakikalık feribot yolculuğu mesafesindeki Royal Road Üniversitesi, Kanada’nın batısındaki British Columbia eyaletinin başkenti olan güzel Victoria’dadır. Hoş bir ılıman iklime sahip olan Victoria, mağaza, restoran ve açık hava etkinlikleri ile eğlenceli bir şehir merkezidir.

Kanada’da ve Kuzey Amerika’da bir benzeri daha olmayan Royal Roads Üniversitesi profesyonel başarınız için derece, diploma ve sertifikalarla eşsiz seçenekler sunmaktadır. Okyanus kıyısındaki park alanları, tarihi yüz yıllık kalesi ile huzur dolu güzel kampüs 227 hektarlık alanı kapsamaktadır.

Kanada’da yapılan üniversiteler anketinde akademik ve eğitim kalitesi, piyasa uygunluğu ve öğrenci desteği için en yüksek puanları Royal Roads mezunları verdi. Royal Roads Üniversitesi, gelişen küresel pazarda işverenlerle görüşerek gereksinim duydukları gerçek hayat uygulamalarıyla öğrencilerine öğretim ve araştırmada en yüksek standartları sunmaktadır.

Royal Roads Üniversitesi’nin en’leri süreklilik arzeder.
Kanada’nın ulusal gazetesi Globe and Mail’de yayınlanan değerlerinden bazıları :

Toplam Eğitim Kalitesi: A
Sınıf Büyüklüğü: A +
Kampüste Kişisel Güvenlik: A +
Öğrenci Katılımı Ulusal Anketi Sonuçları:

Aktif ve İşbirliğine Dayalı Öğrenme: # 1
Akademik Challenge Seviyesi: 1
Hızlandırılmış Derece

Royal Road Üniversitesi (RRU) uluslararası öğrencilere 3 yıl kadar kısa bir zamanda RRU lisansını tamamlama fırsatı sunuyor.

Destekleyici Eğitim Ortamı

Royal Roads Üniversitesi’nin International Study Centre (ISC) Uluslar arası Eğitim Merkezi’nin daha da geliştirilmesiyle öğrencilere İngilizce dili ve öğrenim becerilerinde uzmanlık desteği sunulmaktadır. Öğrenciler, öğrenme gereksinimlerine göre özel olarak tasarlanmış küçük sınıflarda eğitimin tadını çıkarır.

İş Tecrübesi için Mükemmel Fırsatlar

Kanada hükümeti nitelikli uluslar arası öğrencilere çalışmaları sırasında ve mezun olduktan sonra iş tecrübesi kazanma fırsatı verir. Mezuniyet sonrası çalışma izni programı sırasında öğrenciler, Kanada’da Sürekli Oturma için başvuru hakkına sahip olurlar

Muhteşem Değer

Royal Roads Üniversitesi, eğitim ücretleri ve yaşam giderlerindeki yüksek rekabet gücüyle uluslararası öğrencilere büyük bir değer sunmaktadır. Dahası lisans derecesinde hızlandırılmış programlarıyla dünya standartlarındaki maliyeti % 25 azaltmak mümkün olmaktadır.

Kampus Aktiviteleri

Royal Roads Üniversitesi teknoloji harikası öğrenme imkanlarına sahiptir. Kanadalı ünlü mimar Arthur Erickson tarafından tasarlanan kütüphane yazılı basın ve elektronik kaynakların toplandığı geniş bir kolleksiyonla çalışmak için huzurlu bir ortam sağlar.

Kütüphanenin çevrimiçi kaynakları 24 saat kullanıma açık olup 100 den fazla online veritabanı ve on binlerce e-kitap vardır. Kampüste aynı zamanda kablosuz internet erişimi, bilgisayar, fen laboratuarları, yemek hizmetleri, kitapçılar ve eğlence merkezleri bulunmaktadır.

Kariyerinizde Önemli Bir Başlangıç

Royal Roads Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak için lisans ve lisansüstü eğitim programları geliştirmiştir. Lisans öğrencileri, isterlerse hızlandırılmış opsiyonu seçerek üç yıl gibi az bir zamanda kendi derecelerini tamamlama imkanına sahip olurlar. Mezun olduktan sonra da yoğun master derecesi ile eğitimlerini uzatabilirler ve böylece lisans ve master’ı dört yılda tamamlamış olurlar

BCIT Columbia Institute of Technology

Eğitim Programları

BCIT, temel sertifika, diploma ve derecelerinde uluslararası öğrenciler için çok çeşitli programlar sunmaktadır. Full-time ya da part-time çalışma hangisini seçerseniz seçin, aynı uluslararası tanınmış kimlik belgesini alacaksınız.

Tam zamanlı programlar

Tam zamanlı çalışma, BCIT’da belirli bir programa giriş şartlarını yerine getirip resmi kabul mektubunu aldığında öğrenciler derslere otomatik olarak kaydolmuş olur. Sonbahar aylarında başlayan programlar, genellikle Haziran ve Eylül ayları arasındadır. Tam zamanlı programlar, 08:30 ve 17:30 saatleri arasında, çeşitli sürelerde, 2 yıl (diploma) 4 yıl (derece) – 8 ay (sertifikalar) olabilmektedir.

Part-time programları-aynı belge ile farklı iş yükü
BCIT’de kimlik belgenizle derslerden kalan zamanda çalışabilirsiniz. Çalışma izni durumunu zu korumak için program onayına sahip olmalı ve dönem başına en az 3 dersten 9 krediye kayıtlı olmalısınız. Çoğu part-time kurslar, akşamları ve / veya hafta sonları verilmektedir. Part-time programlarda kayıtlı öğrenciler, kampüs dışında çalışma izni için uygun olabilirler.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz!!!

www.bcit.ca/international

Canadian College

Kanada'da Üniversite Eğitimi 3

Canadian koleji Kanada Vancouver’da eğitim veren bir okuldur. Başlıca Bölümleri İşletme, Uluslar Arası Ticaret, Otel Yönetimi, Proje Yönetimi ve It’dir. Bu programda okuyan öğrenciler;

Devlet Üniversitesinden dersler alabilmektedirler.
Program bitişinde uluslararası tanınılırlığı olan diplomalar almaktadır.
Her derste GMAT becerileri kazanmaktadırlar.
Kişiye özel ilgiyle birinci sınıf eğitim almaktadırlar.
Deneyimlerle öğrendiklerini pekiştebilmektedirler.
Hayatları boyunca kullanacakları çok değerli bilgi ve birikimlerin sahibi olmaktadırlar.
Ayrıca İngiltere’de özel kolejlerden mezun olan uluslararası öğrencilere mezun olduktan sonra çalışma hakkı tanınmaktadır.

www.canadiancollege.com

 

Cambrian College

Kanada'da Üniversite Eğitimi 4

Cambrian Koleji 1967’den beri eğitim vermektedir. Kültürel zenginliğe önem veren okulda dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. Kaliteli eğitim sunan okulun 3 kampüsü bulunmaktadır ve bunlar Sudbury, Ontario’dadır.

Bu güne kadar 14,000’den fazla öğrenci yetiştiren okulda günümüzde 80 tam zamanlı bölümde 4,500 öğrenciye, 900 yarı zamanlı bölümde ise 9,500’den fazla öğrenciye sahiptir.

Okulda, Finans, İşletme, İşletme Yönetimi, İşletme ve Finans, Sağlık Bilimleri (Pre-Health Sciences), Endüstriyel Mekanik Millwright Teknikleri, İngilizce Yabancı Dil Programı gibi lisans diploması veren bölümler, dil programlarını, ve yarı zamanlı programları kapsayan kurslar bulunmaktadır.

www.cambriancollege.ca

 

North Island College

Kanada'da Üniversite Eğitimi 5

İngilizce Dil Kursu Şubat, Mayıs, Haziran ve Eylül aylarında başlamaktadır.

Öğrenciler Victoria Üniversitesi ve Royal Roads Üniversitesine, 1. yılda üniversite transferi yapanlar, NIC diploması, yüksek lisans diploması veya İşletme bölümünde lisans diploması için Mayısta başlabilirler. Bu 2 aylık bir bahar dönemi olacaktır. Ayrıca kısıtlı sayıda öğrenci 2 aylık Temmuz dönemine kabul edilecektir. Bu 2 aylık yaz döneminde öğrenciler 1 veya 2 tane ders alabileceklerdir.

www.nic.bc.ca

Eylül 2012 programları:

Gelişmiş Lisansüstü Diploması veren Pazarlama ve Uluslar arası Yönetim programlarında 2 yıl eğitim ve 4 ay staj imkanıyla eğitim Eylül 2012 tarihinde başlayacaktır.

 

Thompson Rivers University

Kanada'da Üniversite Eğitimi 6

British Columbia Bölgesi’ndeki 4. büyük üniversite olan Thompson Rivers Üniversitesi 2005 yılında Cariboo Üniversitesi’yle birleşmesinden sonra kurulmuştur. Lisans ve yüksek lisans seviyesinde eğitim veren üniversite, üniversiteye hazırlık programının yanı sıra, bölümler arası geçişe imkan tanımaktadır. Kariyer çıkarlarını gözeten ve eğitim sistemini bu amaç üzerine kuran Thompson Rivers Üniversitesi küçük sınıflar, araştırma imkanları, ülke dışında eğitim görme gibi imkanlarıyla öğrencilerin bireyselliğini geliştirmeyi amaçlamaktadır

Okulda bulunan programların başında Hukuk, Sanat, Gazetecilik, İşletme ve Ekonomi, Bilgisayar ve İleri Teknolojiler Bilimleri, Sağlık Bilimleri gibi fakülteler gelmektedir. Kampüs içinde 13,000 öğrencisi bulunan okul ayrıca internet üzerinden verilen eğitim seçenekleriyle dünyanın dört bir yanından 10,000 öğrenciye diploma ve sertifika programları imkanı tanımaktadır.

Ayrıca Vancouver’da bulunan Açık Öğretim Merkezindeki programlara katılan öğrenciler kampüs dışında eş zamanlı eğitim alma imkanı bulmaktadır. Kamloops bölgesininin merkezinde bulunan Thompson Rivers Üniversitesi, öğrencileriyle dünyanın en güzel üniversite bölgesine canlılık katmaktadır.

www.tru.ca

 

Royal Roads University

Kanada'da Üniversite Eğitimi 7

Kanada’nın British Columbia Bölgesi’nde bulunan Colwood’da yer alan Royal Roads Üniversitesi bir devlet okuludur. Yüksek kalitede, yenilikçi, makul ücretli ve çalışanlara yönelik uygulamalı ikinci öğretim seçeneği bulunan eğitimiyle Royal Roads Kanada’dan ve dünyadaki diğer ülkelerden birçok öğrenciye kapılarını açmaktadır. Askeri kolej olarak 1940 yılında kurulan okul, 1995 yılında üniversite olarak akredite edilmiştir.

İşletme, Turizm, Eğitim Bilimleri, İşletme ve Kültürler Çalışmalar gibi bölümler okulun öne çıkan programları arasında yer almaktadır.

Hem lisans hem de yüksek lisans alanında uygulamalı ve teorik programlar sunan okul, mezunların kariyer gelişimine katkıda bulunabilecek yöntemlerle eğitim vermektedir. Ayrıca çalışanlar için uzaktan eğitim seçeneği de bulunmaktadır.

Okulun 3 eğitim şekli vardır, Bunlardan ilki kampüste sınıf içi eğitim, ikincisi hem kampüste hem de uzaktan eğitim, üçüncüsü ise tamamen internet üzerinden eğitimdir. İster kampüste ister internetten, yoğun kurslar veya lisans programları arasından alacağınız eğitim sizi profesyonel hayata yenilikçi, dinamik ve öğrenme odaklı birer çalışan olarak yetiştirmeye uygun tasarlanmıştır.

www.royalroads.ca

 

Royal Roads Üniversitesi;

Global işyerleri için özel eğitim hizmetleri de sunmaktadır.
Uluslararası öğrenciler için hem eğitimle ilgili hem de kültürel destek kampüs içinde sağlanmaktadır.
Araştırma projeleri için uluslararası işbirlikçilerle ortak programlar hazırlanmakta ve bu sayede öğrencilere iş hayatı içinde tecrübe kazanmaları sağlanmaktadır.

Kanada’da üniversite eğitimi verilen programlar öğrencilere hayat tecbüresi kazandırırken, uluslararası birçok bölgede program seçenekleri bulunmaktadır.
ESL ve akademik geçiş programları seçenekleri uluslararası öğrencilere kolaylık sağlamaktadır.

www.royalroads.ca