Neden İspanya’da Eğitim Almalıyım?

 • Kali̇teli̇ Eği̇ti̇m
 • Uluslararasi Di̇ploma
 • İspanyol Kültürünü Yakindan Tanima
 • İspanyolca Di̇l Avantaji

İspanya’da Eğitim Sistemi

İspanya'da Lise Eğitimi 1

İspanya’nın eğitim sistemi Türkiye ile birçok benzerlik taşımaktadır. 6-12 yaş arasında ilkokul, 12-16 yaş arasında secondary school eğitimi alınır. Lise eğitimi içinse öğrencilerin önünde iki seçenek vardır: Bachillerrato eğitimi veya Mesleki Programlar.

Bachillerrato eğitimi Türk eğitim sistemine göre lisenin son iki yılına denk gelmektedir ve bu eğitimin içeriğinde Sanat, Doğa ve Sağlık Bilimleri, Beşeri ve Sosyal bilimler, Felsefe, Tarih, Beden Eğitimi, Edebiyat, İspanyolca, İkinci Yabancı Dil ve Teknoloji bulunmaktadır. Bu eğitimi tamamlayıp Bachillerrato diplomasını alan öğrenciler üniversiteye başlayabilirler.

Mesleki eğitim ise öğrencilerin belirli bir alana yoğunlaşmasını sağlar. Bu eğitimin akademik yoğunluğu düşüktür. Mesleki eğitim sonrasında öğrenciler uzmanlaştıkları alanda iş hayatına atılabilirler veya başka bir teknik eğitim programına başlayabilirler.

İspanya’da Konaklama

İspanya’da lise okuyacak bir öğrenci için iki konaklama seçeneği mevcuttur: Yatılı okul ve aile yanı konaklama.

Yatılı okullarda öğrenciler kampüsteki yurtlarda kalabilirler. Bu durum öğrenci için hem sosyalleşme hem de dil gelişimi açısından yararlı olacaktır. Ayrıca öğrencilerin bu seçenekle okula yakın olmaları da büyük bir avantajdır.

Aile yanında konaklamanın tercih edilmesi durumunda öğrenciler İspanyol bir ailenin yanında yaşayacaktır. Bu seçenek öğrencilerin dil gelişimleri için ve İspanyol kültürünü yakından tanımaları açısından etkilidir.

İspanya’da Li̇se Eği̇ti̇mi̇ İçi̇n Gerekli̇ Belgeler

 • Diploma
 • Transkript
 • Başvuru formu
 • Dil yeterlilik belgesi (İspanyolca veya İngilizce – Tercih edilen okulun eğitim diline göre)
 • Fotoğraf
 • Finansal yeterlilik kanıtı
 • Vize

İspanya’da Di̇l Yeterli̇li̇ği̇

İspanya’da lise okumak isteyen bir öğrencinin alacağı eğitimin dili İngilizce ise İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS veya TOEFL), İspanyolca ise İspanyolca yeterlilik belgesi (DELE) alması gerekir.

SEK International School

1892 yılında, Madrid’in tarihi şehir merkezinde kurulan SEK Educational Group, 1977 yılında İspanya’da  Uluslararası Bakalorya (IB) kurulmasına öncülük etti.

Resmi olarak ilk kez 1902’de tanınan Sek Educational Group, 1935 yılında Segovia ailesi tarafından devralınarak günümüze kadar 9 uluslararası okul ve 1 üniversitenin kurulmasında öncülük etmiştir. SEK Uluslararası Okulları, Madrid, Barselona, Almería, Pontevedra, Dublin (İrlanda), Les Alpes (Fransa) ve Doha’daki (Katar) merkezlerinde 50’den fazla milletten oluşan binlerce öğrenciye eğitim vermektedir.

Yaşları 3 ila 18 arasında değişen, 5.500’den fazla yatılı ve gündüz eğitim gören  öğrenciye uzman uluslararası öğretmenler tarafından ders verilmektedir. Yenilikçi teknolojiyle ve özel olarak hazırlanmış okul ortamında bireysel kişiliklerini her yönüyle geliştiren öğrenciler  yetiştirmeyi kendilerine misyon edinen bu okul, aynı zamanda spor, kültürel ve bilim alanında bir çok aktiviteye öncülük etmekte ve yaz kamp hizmeti de vermektedir.

Okulun Linki: www.sek.es/en

Konum: İspanya, İrlanda, Fransa, Katar

Program: IB

Program Ücreti:

İrlanda-Dublin (€ 32.550). Depozito ücreti €1.400 son okul faturasından düşülecektir.

Fransa-Les Alpes (€34.155). Depozito ücreti €1.400 son okul faturasından düşülecektir.

İspanya-El Castillo(€30.900). Kayıt Ücreti: €600 (İade edilemez). Rezervasyon ücreti €600 son okul faturasından düşülecektir.

İspanya-Catalunya(€25.750). Kayıt Ücreti: €600 (İade edilemez).

Okul Tanıtım Videosu: