Finlandiya'da Üniversite Eğitimi 1

Finlandiya'da Üniversite Eğitimi 2

Çalışmaları, İşletme ve Eğitim alanlarında yoğunlaşmıştır.

Lisans programlarının yanı sıra bu alanlarda Master ve Doktora diplomaları da vermektedir. 60,000 metrekarede konuşlanmış olan okul kampusü içinde eğitim alanlarının yanı sıra spor binaları, yurt, özel yurtlar, 21 tane özel ev ve akademik personellerin çalışma alanları bulunmaktadır.

Okul içinde öğrenci kulüpleri, müzik ve tiyatro toplulukları, öğrenci medyası, extreme spor aktiviteleri ve ruhani gruplar bulunmaktadır.

Dünyanın 25 ülkesinden 325 tane uluslararası öğrencisi olan okul, sunduğu akademik ve sosyal imkanlarla bu sayıyı arttırmak istemektedir.

Finlandiya’da Üniversite Okumak

Finlandiya’nın yüksek öğrenim sistemi, Avrupa’daki bazı diğerlerine kıyasla nispeten genç olsa da, bu kesinlikle kalite pahasına değildir. Finlandiya’da , Helsinki Üniversitesi tarafından dünyada 102. sırada yer alan QS World University Rankings 2018’de  alan 10 üniversite bulunmaktadır   .

Finlandiya Üniversiteleri

Helsinki Üniversitesi

Helsinki Üniversitesi, Finlandiya’nın en büyük ve en eski akademik kurumu ve yenilikçi bir bilim ve düşünce merkezidir. 1640’tan beri dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen adil ve eşit bir toplumun kurulmasına katkıda bulunuyoruz. Bugün, multidisipliner akademik topluluğumuFinlandiya'da Üniversite Eğitimi 3z, hepimizi etkileyen sorunları dünya için bilginin gücüyle çözmektedir.

 

Helsinki Üniversitesi (Fince: Helsingin yliopisto; İsveççe: Helsingfors universitet), Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de 1829’dan bu yana bulunan yükseköğretim kurumudur. Ancak Helsinki Üniversitesi’nin kuruluşu ülkenin Turku şehrinde 1640 yılında Turku Kraliyet Akademisi olarak kabul edilir. Ülkedeki en eski ve en büyük üniversite olup,ülkede en çok sayıda alanda eğitim veren yükseköğretim kuruluşudur. 38.000 civarında öğrencisi bulunmakla birlikte, bu öğrencilerin 5.500’ü yükseklisans eğitimi görmektedir. Üniversiteye giriş elemelidir. Üniversiteye başvuranlardan ancak %15’i üniversiteye kabul edilmektedir.

Üniversitede eğitim dili çift dillidir. Üniversitede Fince ve İsveççe eğitim verilmektedir.

 

Turku Üniversitesi

Turku Üniversitesi (UTU), 25.000 öğrenci ve personelden oluşan ilham verici ve uluslararası bir akademik topluluktur. Çok disiplinli araştırma, eğitim ve işbirliği ile sürdürülebilir bir gelecek inşa ediyoruz. Karmaşık bilimsel soruları ve sosyal sorunları çözecek yaratıcı ve proaktif geleceğin uzmanları yetiştiriyoruz.

University Of Turku Acceptance Rate - CollegeLearners.com

Mezunlarımız mükemmel işbirliği becerilerine, kendileri ve başkaları için iş yaratma becerisine ve toplumun farklı sektörlerine uygulanabilecek uzmanlığa sahiptir.

Uluslararası üniversite karşılaştırmalarında, Turku Üniversitesi dünyadaki üniversiteler arasında ilk %1’lik dilimde yer almaktadır. Güçlü yönlerimiz yüksek kaliteli, uluslararası ve çeşitli eğitim olanaklarıdır.

Ziyaret ve değişim öğrencileri için çok çeşitli uluslararası Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları ve ayrıca lisans dışı çalışmalar ve İngilizce kursları sunuyoruz. Üstün hizmetler, kompakt kampüs ve aktif akademik toplum sayesinde, uluslararası öğrenciler, Finlandiya’daki Turku Üniversitesi’nde kaldıkları ilk andan itibaren kendilerini evlerinde hissederler!

Turku Üniversitesi Hakkında Gerçekler

  • 1920’de ülkedeki ilk Fince dil üniversitesi olarak kuruldu
  • 2020’de 100. yıl kutlamaları
  • 8 fakülte, 130 disiplin
  • Fince 94 derece programı ve İngilizce olarak 29 uluslararası derece programı
  • 100’den fazla farklı ülkeden öğrenciler, 80’den fazla ülkede değişim destinasyonları