Naba

NABA – Nuova Accademia di Belle Arti

NABA – Nuova Accademia di Belle Arti, Milano’da bulunan ve 1980 yılında bir grup tanınmış sanatçı tarafından kurulan bir İtalyan Eğitim Güzel Sanatlar ve Tasarım Akademisidir.

2016 yılında Business of Fashion (BoF) sıralamasında lisans programlarıyla ilk 50 içinde yüksek lisans programlarıyla ilk 25 içinde yer almıştır. 1980’de 13 modern binasıyla 17.000 m2’lik bir alanda Milano’nun Navigli bölgesinde kurulmuştur. 2019’da Roma’da yeni kampüsünü açmıştır.

Moda, Görsel Sanatlar ve İletişim dallarında üniversite, 2 yıllık master (Master of Arts), 1 yıllık master (Akademik Master) Phd (Doktora) ve yaz kursları düzenlemektedir. NABA Academy programlarının eğitim dili İngilizce ve İtalyancadır.

NABA Academy diploması, uluslararası geçerliliği olan bir diplomadır. Sayıları 4000’i aşan NABA Academy öğrencilerinin %89’u mezuniyetlerinin ilk yılında işe girmiştir. Türkiye’de bir çok üniversite ile ERASMUS anlaşması vardır.

NABA, İtalya Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından yasal olarak tanınmaktadır ve Resim ve Görsel Sanatlar (Fotoğraf ve Videoart), Tasarım (Endüstriyel, İç Mekan), Moda Tasarımı, Grafik Tasarım ve Sanat Yönetmenliği alanlarında lisans ve yüksek lisans dereceleri vermektedir. Medya Tasarımı ve Multimedya Sanatları, Tiyatro Tasarımı ve Dijital Prodüksiyon.

Erasmus ve Uluslararası Değişim Programları

NABA, hem öğrencilerin hem de personelin akademik deneyimlerinin bir parçası olarak yurtdışında eğitim görmeleri ve çalışmaları için fırsatlar geliştirmeye ve teşvik etmeye kendini adamıştır.

İster gelen ister giden bir değişim öğrencisi olun, Erasmus+ ve International Exchange gibi programlar size harika bir eğitim ve kültürel deneyim fırsatı sunar. Yabancı bir ülkede okumak, zihninizi yeni bakış açılarına açacak ve kültürel geçmişinizi besleyecektir.

NABA öğrencileri, hem Avrupa’da hem de Avrupa dışı ülkelerde Uluslararası Değişim Programına katılma fırsatını yakalayabilirler. NABA aynı zamanda Milano ve Roma kampüslerinde bir dönem geçirmek isteyen yurtdışından gelen öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyar.

Uluslararası Değişim Programı hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz: bilgi@plusedu.com

Erasmus

Erasmus+, öğrenci hareketliliğini teşvik etmeyi ve desteklemeyi amaçlayan, Avrupa tarafından finanse edilen bir programdır. Bir Erasmus öğrencisi olarak, AB ülkelerindeki ortak bir kurumda tanınmış bir eğitim veya staj dönemi geçirme fırsatına sahip olacaksınız ve değişim döneminiz boyunca sahip olabileceğiniz ekstra maliyetlere katkıda bulunan bir AB mali hibesi alacaksınız.

Avrupa Komisyonu, NABA’ya Programa katılma ve 2014–2020 ve 2021-2027 için Erasmus+ Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor Programındaki fonlar için rekabet etme fırsatı sağlayan Erasmus Yüksek Öğrenim Beyannamesi’ni verdi . Yüksek Öğrenim için Erasmus Beyannamesi , Programa katılım için bir gerekliliktir ve yükseköğretim kurumunun (HEI) Erasmus + Programı kapsamında geliştirebileceği Avrupa ve uluslararası işbirliği faaliyetleri için genel kalite çerçevesini belirler.

NABA, Şartı imzalayarak, bu stratejiyi web sitesi aracılığıyla paylaşmayı ve Erasmus Politika Bildirimi 2014-2020 ve 2021-2027’de açıklanan uluslararası hareketlilik için niteliksel gerekliliklere uymayı taahhüt eder.

Uluslararası Değişim

NABA, çeşitli alanlarda uluslararası işbirliğini geliştirmek için Erasmus+ Programına katılmayan ve dolayısıyla Avrupa Birliği’nden fon almayan ülkelerle değişim programları kurmuştur. Özel değişim anlaşmaları aracılığıyla NABA, öğrencilere Avrupa dışındaki çeşitli kurumlarda tanınan bir eğitim dönemi geçirme fırsatı verir. Bu ülkelerde yurtdışında eğitim gören öğrenciler, Erasmus öğrencileriyle aynı koşullardan yararlanacak, ancak hareketlilik hibesinden yararlanamayacaklardır.

Neden NABA Akademi?

  • 1000’in üzerinde şirketle olan işbirlikleri sayesinde sundukları eşsiz staj fırsatları ve proje çalışmaları
  • Uluslararası geçerli diploma
  • İtalya’nın en geniş özel sanat akademisi
  • Sanat ve Tasarım alanlarında dünya sıralamalarında önde gelen okullar arasında

NABA’nın felsefesi, eğitimlerinin geleneksel görsel temsil disiplinlerini, çağdaş dijital uygulamaları ve İtalyan tasarımının kritik proje kültürünü entegre etmesine dayanmaktadır. NABA – Nuova Accademia di Belle Arti’nin eğitim felsefesi, proje uygulamalı Sanat, yaratıcı duyarlılığın sentezi, eleştirel-metodolojik bilgi ve teknik-manuel bilgi birikimine dayanmaktadır.

NABA’daki farklı programlar, sanatsal-profesyonel yeterliliklerin ve profillerin geliştirilmesine yönelik disiplinler arası bir metodoloji ile karakterize edilir. Bu yaklaşım, sürekli bir deneyimin, güçlü bir araştırma mesleğinin ve sanatsal ve üretken bağlamla olan ilişkinin yanı sıra eğitimin etik boyutuna verilen dikkatin bir sonucudur. NABA’nın tarihi Navigli bölgesinde yer alan yeni kampüsü, Haziran 2005’te açıldı.

NABA – Nuova Accademia di Belle Arti, 45 farklı milletten öğrencileri eğitim programlarına entegre eden ve Avrupa, ABD, Latin Amerika ve Asya’daki Sanat ve Tasarım üniversiteleri ile yoğun eğitim değişimlerini teşvik eden uluslararası bir kurumdur.

NABA, Central Saint Martins Sanat ve Tasarım Koleji (Londra), Philadelphia Üniversitesi, Pratt Enstitüsü ve Rhode Island Tasarım Okulu gibi prestijli kurumlarla işbirliği yapmaktadır.