B.H.M.S. (Business Hotel Management School)

Luzern’in kalbinde konumlanan BHMS, Benediict Switzerland okullar gubunun bir üyesi olup 1928 yılında kurulmuştur. Başarı hedefleri olan yetişkinlere yüksek öğrenim imkanı sağlayan ve İsviçre’nin en büyük özel eğiitm kurumlarından biri olan okulda her yıl 15.000 den fazla yarı ve tam zamanlı öğrenci eğitim almaktadır.

Okulumuz İsviçre’nin en büyük ve en eski özel eğitim kurumlarından biri olup Luzern’de bulunmakta ve 4 kampüsten oluşmaktadır.

Her bir akademik yılda öğrenciler 6 ay eğitim diğer 6 ayda ise maaşlı staj yapabilme olanağına sahiptirler. Okul öğrencilere staj yerleştirmesini garanti etmektedir.

BHMS Kampüs binaları ve öğrenci yurtları Luzern’in merkezinde şehir merkezine ve birbirlerine yürüme mesafesinde bulunur. Bu eşsiz şehrin merkezinde eğitim görmek ve yaşamak öğrencilere şehir hayatının kolaylıklarını sağlamaktadır.

Benedict Zürih kampüsünde her sene 8000 öğrenci dil eğitimi, sağlık programları, bilgi teknolojisi, güvenlik yönetimi, ticari stajyerlik ve işletme yönetimi programları gibi eğiitmler almaktadır. Okulda, zanaat, teknil ve yönetime dayalı diplomalar, Sosyal Bilimler Lisans programı ve Sosyal bilimler master eğiitmi ve MBA programı sunulmaktadır.

BHMS Luzern kampüsünde ise yılda 700 öğrenci otel ve konaklama endüstrisinde geleceğe yönelik yönetim eğitimi alma şansına sahip olmaktadır. BHMSİngiltere’de Robert Gordon University of Aberdeen ve Amerika’da ise City University of Seattle iş birliği içerisinde olup, Sosyal Bilimler Lisans programı ve Mba/PGD dioloma ve MBA eğitimi sunmaktadır.

BHMS öğretim hayatında özgün bir sistem uygular ve 20 haftalık sömestırı 5 hafta halinde 4 döneme ayırır. Bu sistem öğrencilerin eğitimlerine daha kolay odaklanmalarını ve konuların birikmeden öğrenilmesini sağlar.

Sektörde staj eğitmi BHMS’de alınacak eğitimin bir parçasıdır. Her akademik yılda öğrenciler otellerde ya da restoranlarda 4-6 ay sürecek staj eğitimine katılırlar. Okul ayrıca, mezun öğrencileri Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da gibi ülkelere yerleştirmekte uzman bir çok uluslararsı acenteyle çalışmaktadır

www.bhms.ch/admissions/study-fees-in-swiss-francs-chf

HTMI Otel ve Turizm İşletmeciliği Enstitüsü 

HTMI Otel ve Turizm İşletmeciliği Enstitüsü  öğrencilere dünya genelinde turizm endüstrisi yönetim kariyeri gereksinimlerine göre eğitim vermektedir. Okulun öğretmen kadrosu öğrencilerini otelcilik ve turizm endüstrisinde yöneticilik pozisyonlarının gereksinimlerine göre eğitme konusunda başarılı ve kaliteli eğitim veren, sektörün önde gelen yöneticilerinden oluşmaktadır.

HTMi, öğrencileri uluslararası turizm sektöründe başarılı olmaya ve kariyer edinmeye hazırlar.

Okulda beş farklı bölüm bulunmaktadır; Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Okulu,  Uluslararası Turizm Araştırma Merkezi, Uluslararası Organizasyon Yönetim Eğitimi Merkezi, İşletmecilik Kariyeri Merkezi ve Gastronomi Yönetim Merkezi.

HTMI okulu eğitim kalitesi olarak kendini kanıtlamış ve İsviçre’de ilk beş okul içersinde yer almıştır. HTMI öğrencilerine kaliteli eğitim, öğretim ve maaşlı staj imkânı sağlamaktadır. Öğrenciler mükemmelliyetçi eğitim geleneğine uygun ve tamamen İngilizce eğitim sunan sertifika programları, MBA veya lisans programlarını tamamlamaları sonrasında İşviçre-stili diploma sahibi olmaktadırlar.

Lisans derecesi Ulster Üniversitesi, MBA derecesi ise  Edinburgh Napier University tarafından tanınmaktadır. HTMI ve bölümleri Resmi İsviçre Devleti Kalite Kontrol Bürosu EDUQUA ve İngiliz Kredilendirme Derneği BAC tarafından, lisans dersleri ise Turizm Enstitüsü tarafından akredite edilmiştir.

Temsilcisi olduğumuz HTMI Okulu, öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermekte ve kendine iyi bir kariyer yapmak isteyen öğrencilerimize, otelcilik ve turizm işletmeciliği dalında A’dan Z’ye tüm teorik ve pratik eğitimi sağlamaktadır.

HTMI uluslararası bir okul olarak 24 değişik ülkeden gelen öğrencilerine, kendi kültürlerini tanıtma ve diğer dünya ülkelerinin kültürlerini de tanıma fırsatını sunmaktadır.

HTMI’ın sunmuş olduğu programlarda 5–6 ay akademik eğitim ve takiben 5–6 ay staj programı yer almaktadır. Öğrenciler İsviçre’de staj programı süresince aylık ortalama 2200 CHF Brüt , sigorta, konaklama, yiyecek, vergi vb. kesintilerden sonra ortalama 1200 CHF  cep harçlıklarını kazanabilirler. Bu da staj programları süresince 6000 – 7200 CHF etmektedir, dolayısıyla öğrenciler HTMI okuluna ödemiş oldukları eğitim ücretini büyük oranda geri kazanmış olurlar.

Ayrıca, HTMI dünya çapında HILTON, INTERCONTINENTAL Hotels & Resorts, AMARI Hotels and Resorts, NOVOTEL PEACE BEIJING, RENAISSANCE Hotels & Resorts, DAMAT Hotels & Resorts gibi uluslararası otel zincirleri tarafından desteklenmektedir. Bu otellerin temsilcileri dönem boyunca okulu ziyaret etmektedir. HTMI mezunları dünyanın birçok ülkesinde tanınmış otellerde çalışmaktadırlar.

Konum:

HTMI Kanton Luzern’de bulunan İsviçre’nin en güzel bölgelerinden biri olan Soerenberg’dedir. Soerenberg şehri kış sporları ve kayak merkezleriyle de dünya çapında ün yapmıştır. Bu bölge Alman Kantonunda yer almaktadır ve İsviçre Almancası konuşulmaktadır.

Öğrenciler meşhur İsviçre stili otelcilik eğitimi almak için dünyanın her bölgesinden buraya gelip, kalite standartlarına ve geleneklere uygun döşenmiş İsviçre otellerinde gerçek otel atmosferinde konaklama, çalışma ve eğitim alma imkanı bulmaktadır.

UNESCO’nun doğal güzelliği koruma programında yer alan otel kampüsü İsviçre’deki tek koruma altına alınan alanıdır. Ekoturizme güzel bir örnek olan Soerenberg, turizm ve doğayı harmanlayarak mükemmel bir turizm alanı yaratmaktadır.

Yazları 25 dereceye kadar yükselen hava durumu, temiz ve yeşil çevresi, kışları ise eğlenceli ve canlı kayak merkezleri ile birçok turist çeken bölge öğrencilere her yıl elliden fazla ülkeden gelen turistlerle iletişim kurma olanağı sağlamaktadır.

Lisans Eğitimi

htmi.ch/programmes/undergraduate-programmes

Yüksek Lisans Eğitimi

htmi.ch/programmes/postgraduate-programmes

Plus Education&Career’ın direktörü Martı Büyüközden’in  HTMI’daki Türk öğrencilerle yaptığı röportajları aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.