Danışmanlık aldığımız iki yıl boyunca bizleri en profesyonel şekilde yönlendirdiler, hem yurt dışı ülke seçimi okul ve bölüm seçimi konusunda hem CV güçlendirmek için yapılması gerekenler konusunda profesyonel destek aldık, aldığımız destekten çok memnun kaldık teşekkür ederiz.

Erhan Çorap
Şişli Terakki Vakfı – IB Diploma Programı

Problemsiz ve verimli iş birliğiniz için teşekkürler, Melis hanım ve Ezgi hanımın destekleri çok yararlı ve yerinde oldu.

Faruk Güneş
ST Pulcherie

2 yıl birlikte çalıştık ve 7-24 kendilerine ulaşabildik bu benim için çok önemliydi

Tuba Becerik
Saint Benoit Özel Fransız Lisesi Bacholarya

Yakın takibiniz için teşekkürler. Zamanında yönlendirmeler süreci kolaylaştırdı bizim adımıza. Henüz kaydımız tamamlanmadı ancak süreçlere hakimiyetiniz, oluşan sorulara hızlı cevaplar memnuniyeti sağladı. Teşekkürler.

Vasfi Kahraman
MEB

Plus Kariyer ile oğlum 10.siniftayken tanıştık ve çalışmaya başladık. Gerek üniversite tanıtımları, gerek oğlumun okul ve AP çalışmaları konusunda son derece ilgili ve yol gösterici oldular. Bütün bu süreç boyunca bize eşlik eden, her sorumuza anında cevap veren tüm ekibe ama özellikle Ceren, Hera ve Martı hanıma çok çok teşekkür ederiz. Kabulümüzü aldığımız ve kayıt sürecinde olduğumuz şu zamanlarda da gerek yurt başvuruları gerekse okuldan gelen bilgilendirmeler konusunda halen desteklerini sunan bir ekiple birlikteyiz ve bu durum bizi çok rahatlatıyor. İyi ki varsınız ve iyi ki yollarımız kesişti. Küçük oğlum için de zamanı geldiğinde koşarak kapısını çalacağım tek danışman Plus Kariyer olacak.🙏

Emel İşcan
Sev Amerikan Koleji MEB Diploması

Bu sene boyunca aldığım danışmanlık hizmeti sayesinde içim çok rahat etti. Bir sorum olduğunda her adımda destek olundu ve yardım edildi. Bu sayede yapmam gereken işleri daha rahat bir şekilde halledebildim ve hedeflerime ulaştım. Bu sene içinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Hazan Başarır
Sorbonne Üniversitesi Yaşam Bilimleri Bölümü

Plus Education’ın verdiği danışmanlık hizmeti çok iyiydi. Sadece başvuruda değil başvuru sonrasında da bana okula kayıt olurken çok destek oldular. Okul kaydı sonrasında oturum iznini alırken de destek sağladılar, çok memnun kaldım.

Kerem Erbil
Aix Marseille üniversitesi Makine Bölümü

Başından sonuna çok ilgiliydiniz, bir an olsun kafamda soru işareti olmadan süreci en güzel şekilde noktaladık birlikte. Çok teşekkürler.

Efe Benli
Strasbourg Üniversitesi Hukuk

Aldığım danışmanlık hizmetiyle Sciences Po’ya başvuru sürecimde yazdığım makalelerin üstünden geçtim, böylece yazılarımı geliştirdim. Çok çalıştım ve böylelikle istediğim sonucu elde edebildim, aldığım danışmanlık hizmeti de buna yardımcı oldu.

Ece Eroğlu
Sciences PO Reims

Hem öğrenci vizesi hem de okula kayıt, yurt bulma konusunda çok yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Her konuda hangi ülkede olursam olayım hemen yardımcı oldunuz, danışmanlık almasam herhalde çok zorlanırdım.

Ece Karaca
Nice Côte d’Azur Üniversitesi Bilgisayar Bölümü

Plus Education’dan aldığım danışmanlık hizmeti tamamıyla yeterliydi. En iyi notlara sahip olmamama rağmen CV, motivasyon mektubu gibi konularda sene boyunca uğraşıp dolu bir dosya ile her yerden kabul almama yardımcı oldular. Cem Bey’e körü körüne güvenebilirim.

Güney Ersoy
Val de Seine Mimarlık Okulu (ENSA)

Öncelikle hizmetinizden memnun kaldım. Bana üniversite seçimim konusunda iyi tavsiyeler vererek üniversite hayatıma büyük katkıda bulundunuz. Başvurduğum okullara uygun mektuplar ve belgeler konusunda çok tavsiyeler verdiniz. Bana bu üniversite maceramda yoldaşlık ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

Nehir Çağlar
( Lausanne Polytechnique – EPFL ) Saint Joseph Fransız Lisesi

Notre Dame de Sion’da okumaya başladığım günden beri Paris’te hukuk okumak en büyük hayalimdi. 4 yıl bu amaç doğrultusunda çalıştıktan sonra, artık 12. Sınıftım ve Campus France başvuru tarihi yaklaşıyordu. İşte tam bu zamanda, Cem Hoca’yla yollarımız kesişti. Haftalık yaptığımız görüşmeler ve en ufak detay için bile yaptığımız saatlik konuşmalar sayesinde tamamıyla içime sinen bir dosya hazırladık. Sıra okul seçimlerine geldiğinde ise, bil hayli stresliydim. Campus France’ın sunduğu 3 hakkı en stratejik şekilde kullanmak istiyordum. İşte tam bu zamanda; Cem hoca sadece bir danışman değil, çok daha fazlasıydı. Bana doğru zamanda doğru riski almanın ne denli önemli olduğunu öğretti. Bununla birlikte, kabulün aşamasından sonra yurt ve vize işlemleri için de hep arkamdaydı. Şu an, Fransa’nın en prestijli hukuk fakültesi olan Panthéon-Assas hukukta ilk yılımdayım. Bu hayalimi gerçekleştirdiği için Cem Hoca ve tüm ekibine çok teşekkür ederim.

Çağla Eralp
(Université Panthéon-Assas) Notre Dame de Sion Fransız Lisesi

Değerli Plus Kariyer ve Eğitim Danışmanlığı Ailesi,

Kızım Ece Yakın için iki yıl süre ile vermiş olduğunuz yurtdışı üniversite eğitimi danışmanlığı neticesinde, dünya genelinde gerek genel klasmanda, gerekse alan bazında ilk yüz üniversitesi içerisinde yer alan Eindhoven University of Technology Chemical Engineering bölümünde eğitimine başladı. Meslek seçiminden başlayarak, okul kayıt süreçlerinden, oturum izinlerine kadar vermiş olduğunuz kapsamlı destekten ötürü çok teşekkür ederiz.

Anket vesilesiyle, Plus Kariyer ve Eğitim Danışmanlığı hakkındaki düşüncelerimi yazarken, yurtdışı üniversite konusunda hedef koymuş velilere bu işin uzun soluklu, detaylı ve meşakkatli olduğunu göstermek için -veli gözünden- geçirdiğimiz süreçleri aşağıda algoritmik olarak verdim:

  • sınıf sonunda öncelikle meslek seçimi üzerinde titiz çalışmalarla başlayıp, alan daraltıp, kariyer planlaması yaparak, eğitim alınacak bölüm/bölümler seçildi.
  • Başvurulacak bölümlere ilişkin yapılan seçimlerin, daha bilinçli olmasını sağlamak için lise öğrencilerine yönelik üniversite yaz okulları seçimi ve organizasyonları yapıldı. Türkiye ve Amerika’da iki farklı üniversitede yaz okulu eğitimleri alındı. Seçilen alan konusunda tereddütler ortadan kalktığı gibi, güçlü CV konusunda da önemli çalışmalar yapılmış oldu.
  • Kapsamlı CV çalışması ve başvuru yapılacak her üniversiteye ayrı başvuru portfolyoları düzenlendi.
  • Hedef ülkemiz olan Hollanda’dan başvurduğumuz dört üniversiteden ve ikincil olarak hedeflediğimiz Belçika’dan da başvurduğumuz bir üniversiteden kabul aldık. Dolayısıyla, tüm başvurularımız olumlu olarak sonuçlandı. Burada, Plus Eğitim’in danışmanlarının ülke bazındaki uzmanlıkları ile kritik başvuru zamanları ve karmaşık başvuru aşamaları bizlere stres oluşturmayacak şekilde geçildi.
  • Gelen kabullerden şartlı olanların gereğini yerine getirecek Boswell Beta gibi ilave sınav başvuru ve hazırlıkları yapıldı.
  • Tüm üniversitelerden kabul alındığı için seçim yapma avantajı öğrenci tarafına geçmesi çok önemli bir parametredir. Bu aşamada hangi okulun seçiminin kariyer ve meslek anlamında ön plana çıkacağı ile ilgili detay çalışma yapılıp, sonuca beraberce ulaşıldı.
  • Nihai kabul sonucunda başlayan kayıt süreci, kayda yönelik evrakların oluşturulması ve yapılacak ödemeler konusundaki organizasyonlar düzenlendi.
  • Kabul aşamalarında, daha seçim yapılmadan, en kritik işlerden biri olan seçilen üniversite şehirlerindeki barınma durumları, detayları ile masaya yatırılıp, öğrenci yurdu için erken başvuru avantajlarına göre çalışmalar yapıldı. Özellikle Hollanda’da eğitimin en handikaplı kısmı barınma olduğu için bahse konu işin risk yaratmadan çözülmesi, Plus Eğitim sayesinde sorunsuz geçildi.
  • Eğitim görülecek ülke için oturum vize prosedür ve işleri ile şehir için yapılması gereken bürokratik işleri, Plus Eğitim danışmanımız Ceren Hanım ile kendisinin adres bazında tarif vererek yönlendirmesi ile problemsiz çözüldü.

Plus Eğitim, ülke bazında uzmanlaşmış danışmanlarıyla evlatlarımızın kariyerlerini gönül rahatlığı ile emanet edilebileceğimiz yegane yerlerden biridir.  Bu vesile ile başta Martı Hanım ve Ceren Hanım olmak kaydıyla, tüm Plus Eğitim danışman ve çalışan kadrosuna teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Mete Yakın

İnönü üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. 19 yaşındayım ve İrlanda’ya tek başıma gitme cesaretini gösterdim ve bundan da oldukça memnunum. 4 hafta orada Dil eğitimi gördüm. Bu eğitim benim için gerçekten önemliydi ve orada bir çok kişiyle tanıştım. İrlanda dil eğitimi için gerçekten önemli bir yer. Orada birçok yeri gezdim ve bunları sizlerle paylaşmak istedim. Benim için olgunluğa adım attığım bir anıydı, İrlanda’da yaşamak. çünkü daha önce yurtdışına çıkmamıştım ve biraz endişelerim vardı gitmeden önce; fakat bunların hepsini oraya gittikten sonra aştım.

İrlanda’nın insanları çok sıcak kanlı öncelikle en sevdiğim yönleri buydu ve İrlandalılar çok yardım severler. Ben Dublin’de yaşadım ve bu süre içerisinde hiç kaybolmadım, hiçbir yeri bilmeme rağmen; nasıl mı? Elinizde bir harita varsa ki oraya gittiğinizde mutlaka edinebilirsiniz, insanlar, siz sokakta haritaya bakıp bir yerleri bulma çabasındayken, sizin yabancı olduğunuzu görüp yardım etmek istiyorlar. Bu olay benim başıma geldi ve çok şaşırdım. Dediğim gibi çok sıcak kanlı ve yardımseverler.

İrlanda’nın sevmediğim tek bir yönü var; o da havası. Sürekli yağmur yağan ve rüzgar esen bir yer. Ayrıca da soğuk. Dil konusundan bahsetmem gerekirse İrlanda’da iki resmi dil var İngilizce ve İrlandaca. İngilizce biliyorsanız zaten bir problem yok. İrlanda’nın aksanı bölgelere göre değişiyor fakat ben Dublin’de insanlarla konuşurken bir problem yaşamadım, gayet açık ve net bir aksandı. İrlanda seyahatim hakkında anlatacaklarım bunlar. Umarım size faydalı olabilirler.

Ali Emre Taş

Marmara Üniversitesinde Fransızca Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerimi marketing üzerine yoğunlaştırmak istemiştim fakat mezun olduğum bölüm ilerideki kariyer planlarımı gerçekleştirmek için bana malesef yeterli imkan sağlamıyordu.

Kısacası kafam gerçekten çok karışıktı ve profesyonel bir yardıma ihtiyacım vardı.Okuldan bir arkadaşım vasıtasıyla lus education&career buldum. Burada Martı ve Derya Hanım beni istediğim alan üzerinde nasıl bir eğitim almam gerektiğiyle ilgili çok iyi bilgilendirdiler.Şu anda almış ve almakta olduğum eğitimler bu konuda beni ne kadar iyi yönlendirdiklerini çok iyi bir şekilde kanıtlıyor.

Daha önce de belirttiğim gibi Marketing alanında eğitim almak istiyordum ve bunun için ilk olarak işe Londra’da pre-master eğitimi almakla başladım.3 aylık bir kurs programından sonra tekrar plus education ‘ın yardımıyla marketing üzerine bir şirkette 1 yıl boyunca staj yapmaya başladım.Bu yapmış olduğum staj bana iş deneyimi konusunda inanılmaz şeyler kattı.

Stajımı geçen hafta başarıyla tamamladım ve gelecek ay MBA master’ı yapmak için okul başvurumu yaptım ve okula kabul edildim.

Geriye dönüp baktığım zaman benim için çok uzak gibi görünen MBA master’ı artık benim için bir hayal olmaktan çıkmıştı.Beni buraya kadar adım adım yönlendiren lus education&career ne kadar teşekkür etsem azdır.
Buraya kadar yazdıklarımda Londra’daki öğrencilik hayatımdan hiç bahsetmedim.Aslında nerden başlayacağımı da açıkçası pek bilemiyorum çünkü anlatacak o kadar çok şeyim var ki….

Burada sadece eğitim üzerine değil aynı zamanda hayat tecrübesi üzerine çok şey öğrendim.Şu anda hala evimin köşesindeki küçük bir restaurantta part-time garson olarak çalışmaktayım.Burada çalışmam bana cep harçlığı konusunda çok yardımcı oluyor.

Ailemden neredeyse hiç cep harçlığı almıyorum.Hem okulu ve hem işi aynı anda idare ediyorum.Bu pekçoğu için çok zor gibi görünse de aslında tahmin edildiği kadar zor değil.Kendime düzenli bir çalışma programı hazırladım.Okul ve iş dışındaki arta kalan zamanlarımı genelde arkadaşlarımla geçiriyorum.

Bu arta kalan zamanlarımı çok iyi değerlendirdiğime inanıyorum çünkü Londra gerçekten çok güzel bir şehir.Özellikle tiyatroları ve müzikalleriyle ünlü bir şehir aynı zamanda çok güzel parkları da var.

Baharda arkadaşlarımla en çok yapmaktan hoşlandığım şeylerden bir tanesi de Hyde Parka gidip piknik yapmak. Londra öğrenci olmak için gerçekten çok güzel bir şehir. O kadar fazla para harcanmadan da çok güzel eğlenebilen bir şehir.Orada öğrenci olmak çok güzel bir tecrübe benim için.

2 sene önce lus education&career kapısından içeri girdiğimde hemen hemen aklımda kariyer planlarım üzerine hiç bu kadar bilgim yoktu. Martı ve Derya Hanıma tekrar burada çok teşekkür etmek istiyorum. Bana gösterdiğiniz bu yol ilerideki hayatımı şimdiden çok fazlasıyla etkiledi. Londraya gelme planı olan diğer öğrenciler eğer isterlerse benimle irtibata geçebilirler. Onlara sormak istedikleri konular hakkında seve seve yardımcı olmak isterim. Herkese çok sevgiler.

Ayşe Pınar Ömür

Eylül 2001 den bu yana Malaspina’da öğrenim görüyorum. ESL (İngilizce Hazırlık) programı ile başladım ve şimdi işletme alanında devam ediyorum.

Nanaimo’da geçen beş yıldan sonra, Malaspina’yı bir çok değişik yönü ile yaşama şansını elde ettim. Nanaimo’ya ilk kez kız kardeşimle birlikte geldik.

İtiraf etmeliyim ki Vancouver hava alanından Nanaimo’ya yaptığımız yolculukla başlamak üzere ülkenin güzelliği beni çok etkiledi.

Doğası, ılıman akdeniz iklimi ve yüzlerinden hiç eksilmeyen gülümsemeleri ile insanların nezaketi dünyanın öbür ucunda olmanın yarattığı endişe ve korkuları yatıştıran önemli unsurlardı.

Okula ve insanlarla tanışmaya başladıktan sonra, Nanaimo sakinlerinin değişik kültürlerden insanları kabul etmeye alışkın olduklarını, böylece de uyum sağlama sürecini kolaylaştırdıklarını gözledim.

Yalnızca Kanadalılar’la değil, aynı zamanda dünyanın her tarafından insanlarla tanışmak benim için çok etkileyiciydi. Türkiye’den bir çok insanın da orada olduğunu görmek beni ayrıca çok şaşırttı.

Bize rehberlik eden Uluslararası Öğrenci Bürosu çalışanları ve gönüllü yardımcıların ilk haftalardaki çabaları çok yardımcı oldu. Aile yanı ya da yurtlara kaydolmamıştık. Bu nedenle bize sundukları yardımları mutlulukla kabul ettik.

Geçen yıllar içerisinde, Malaspina’nın Kuzey Amerika’da öğrenim görmek isteyenler için iyi bir seçim olduğunu daha da iyi fark ettim. Öncelikle, fiyatlar diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında çok uygun.

Herkes fiyat karşılaştırması yapabilir ama en önemlisi, Nanaimo’da çok kısıtlı bir bütçeyle yaşamak mümkün. Kiralar düşük ve küçük bir yerleşme olması nedeniyle ulaşım önemli bir sorun olmaktan çıkıyor.

Ekonomik avantajlarının yanı sıra, Malaspina’nın seçimini isabetli bir karar durumuna getiren en önemli etmen, eğitim sisteminin ve hem öğretim üyeleri hem de idari personelle olan ilişkilerin son derece teşvik edici ve insancıl olması.

Şimdi geçmişe baktığımda, deneyimlerimi düşündüğümde görüyorum ki Malaspina yıllar içerisinde çok hızlı bir gelişme gösterdi.

Öğrencilere her geçen yıl daha fazla olanak sunmak için çok çalışıyorlar. Yeni kütüphane dahil olmak üzere yapılan yeni binalar, verdikleri servisler, yeni programlar ve hem Kanadalı hem de uluslararası öğrencilere sundukları sosyal aktiviteler gibi.

Sonuç olarak Nanaimo’da yaşamak, Malaspina University College’a devam etmek bana yalnızca işletme öğrenimi değil, aynı zamanda çok önemli bir hayat tecrübesi kazandırdı ve burada geçirdiğim dönemi asla unutmayacağım.

Ahmet Yılmaz