• Türkçe
 • English
 • Yurt dışında okumaya karar verdiniz ve bunu bir an önce gercekleştirmek istiyorsanız lise eğitiminize yurt dışında devam etmek çok iyi bir baslangıç olabilir.

  Böylece hem daha erken yaşta yabancı dilinizi tam olarak öğrenirsiniz, o kültüre daha kolay adapte olursunuz hem de üniversiteye yerleşiminiz çok daha avantajlı olur.

  Aynı eğitim sistemi ve ülke içerisinde lisede üniversiteye geçiş çok daha kolay ve başarılı bir şekilde gerçekleşir aynı zamanda uluslararası geçerli bir lise diplomasının da sahibi olmuş olursunuz.

  Lise eğitiminizi yurt dışında devam ettirmeniz için yapılması gereken prosedür yatay geçişe benzetilebilinir. Alınan dersler ve not dökümü detaylı bir şekilde okula bildirilerek derslerden muafiyet sağlanır ve hangi sınıfa uygun düştüğünüz belirlenir.

  Genellikle sene kaybı pek görülmez özellikle uluslararası ders programına sahip okulların öğrencilere birkaç ek ders alarak bulundukları sınıftan devam ederler.

  Yurt dışında bazı ülkelerde üniversiteye başlamadan önce geçmeniz gereken bir diğer eğitim basamağı da Foundation year denilen hazırlık yılıdır. Orta öğrenimin 12 sene olduğu İngiltere, Avustralya gibi ülkeler Türk öğrencilerin üniversite eğitimlerine başlamadan önce 1 senelik bu eğitimden geçmesini zorunlu kılarlar.

  Ayrıca İtalya, Almanya, İsviçre gibi Avrupa ülkelerinde de üniversite senesi denilen bir hazırlık yılından geçilerek hem o ülkenin dili öğrenilmiş, gerekli dil/akademik sınavlara hazırlık gerçekleştirilir ve üniversiteye yerleşim için eğitim gördüğünü okul tarafından danışmanlık verilir.

  Plus Education & Career yurt dışından en iyi koşullarda eğitim alabilmeniz için üniversite yerleşimi konusunda en başarılı okulları temsil etmektedir.

  Yurt dışında özellikle de Avrupa’da eğitim almak isteyen arkadaşlarımızı artık Plus Education & Career desteğiyle en iyi üniversiteleri hedefleyebilirler.

  Yurt dışındaki esnek eğitim sistemleri yüksek öğreniminizi çok daha erken yaşlarda başlamanıza da izin verebilir. Örneğin Avustralya’daki TAFE sisteminde mesleki eğitiminize lise 1. sınıftan bile başlayabilir ve 3 senelik Diploma eğitimi tamamlandıktan sonra üniversiteye 2.sınıfından başlayarak geçebilirsiniz.

  PLUS EDUCATION İLE DÜNYA ÜNİVERSİTELERİNE YERLEŞME İMKANI

  PLUS Avrupa’nın en iyi üniversitelerine yerleştirilmeniz için başvurunun başından sonuna kadar vize işlemleri de dahil olmak üzere size profesyonel danışmanlık hizmeti verir.

  Temsilciliğini yaptığımız ülkeler başlıca:

  ✔ Almanya
  ✔ Amerika
  ✔ Avustralya
  ✔ Fransa
  ✔ Hollanda
  ✔ İtalya
  ✔ İngiltere
  ✔ İrlanda
  ✔ İsviçre
  ✔ Kanada
  ✔ Litvanya
  ✔ Polonya
  ✔ Ukrayna

  Bu ülkelerdeki devlet ve özel üniversiteler, bu üniversitelere yerleştirilme koşulları ile ilgili genel tanıtıcı bilgilere ulaşmak icin ilgilendiğiniz ülkenin linkine tıklayın.

  Üniversitelerin Foundation ve Lisans programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen bir eğitim danışmanımızdan randevu alınız.

  Lise eğitimini şu ülkelerde alabilirsiniz:

  ✔ ABD
  ✔ Avustralya
  ✔ İngiltere
  ✔ İsviçre
  ✔ Kanada
  ✔ Yeni Zelanda

  YURT DIŞINDA LİSE DEĞİŞİMİ PROGRAMI

  Tanımı genişletmek gerekirse kısaca yurtdışı lise değişim programı; 1 sene boyunca seçtiğiniz ülkede ve şehirde genellikle ingilizce yabancı dili geçerli olan, 14-18 yaşında ki lise öğrencilerine hitap eden çok uzun süreli olmayan bir değişim programıdır.

  En çok tercih edilen ülkeler ise Kanada, Amerika ve Almanya’dır.Bunlar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse:

  KANADA’DA LİSE EĞİTİMİ

  Yabancı Dilleri: İngilizce ve Fransızca

  Kanada, Kuzey Amerika’nın en kuzeyindedir. Yüzölçümü ile dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan ülkenin başkenti Ottawa’ dır.

  Kanada liseleri oldukça kaliteli ve üst düzeyde bir eğitim sunmaktadır. Ülkede İngilizce ve Fransızca konuşulur. Eğitimini bu iki dilden birini seçerek tamamlayabilirsin.

  Kanada’da burslu lise eğitimi alma konusunda danışmanlarımızı arayabilirsin, burs oranları ve Kanada’da burslu eğitim şartları ile ilgili bilgilendirme alabilirsiniz.

  AMERİKA’DA LİSE EĞİTİMİ

  Yabanci Dilleri: İngilizce

  Kuzey Amerika, eğitim anlamında en gelişmiş ülkelerden bir tanesidir. Sadece eğitim alanında değil, aynı zamanda teknoloji alanında da bir çok ülkeden ileridedir. Başkenti Washington’dur.

  Büyük bir ülke olduğu için eğitimin pahalıdan cok ucuza bulunabildigi bir çok eyaleti vardır. Bu yüzden oldukça tercih edilir.Hepsinin haricinde dünyanin en iyi üniversitesi olan Harvard Üniversitesi’nin de Amerika’da olması, eğitim kalitesinin en büyük göstergesidir.

  ALMANYA’DA LİSE EĞİTİMİ

  Yabanci Dilleri:  İngilizce ve Almanca

  Almanya, okur-yazarlığıyla Avrupa’nın en önde giden ülkesidir. Bunun yanında mühendislik ve mimarlıkta da oldukça gelişmiştir.

  Avrupa birliği ülkesi olmasından dolayı bütün Avrupa ülkelerine vizesiz geçiş hakkı vardır. Almanya teknolojinin çok geliştiği bir ülke olduğundan sayısal öğrenciler için cennettir.

  www.yurtdisindaliseegitimi.com