• Türkçe
 • English
 • JUNIOR LEADERS CAMP KARIYER DANIŞMANLIĞI

  Liderlik ve Meslek Keşfi Akademisi, gençlerin kariyer seçimine destek olmaktadır ve doğru seçim yapmalarını sağlamaktadır. Bu kapsamda kamplar düzenlenmektedir.

  A.    Lise Öğrencileri için Liderlik ve Meslek Keşfi Kış ve Bahar Okulu

  Liderlik becerilerini geliştirmek isteyen ve aynı zamanda kariyer yol haritası ile meslekler konusunda kendisine yön çizmek isteyen lise öğrencileri için düzenlenen bu program içinde mesleğinde başarılı eğitmen ve konuşmacılar gençlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

  Gençler üniversite sınavına girip zorlukla kazanıp okudukları bölümlerde çalışmaya başladıklarında huzuru ve mutluluğu bulmakta güçlük yaşayabilmektedirler. Bunun sebebi ise öncelikle ne yapmak istediklerini ve hangi alanda başarılı olabileceklerini
  irdelememek ya da öngörememektir. Bu hususta yardımcı olmak için kariyer danışmanlığı yapılmaktadır.

  Danışmanlık kapsamında ilk olarak gençlere kendilerini tanımaları konusunda yardımcı olunmaktadır. Her genç kim olduğunu, değerlerini, yeteneklerini ve öğrenme biçimlerini anladığı takdirde ikinci aşamada kendilerini ve yeteneklerini nasıl karşıdaki insanlara aktaracağı üzerinde durulmaktadır. Bunun için; başkalarıyla iletişime geçme, onları tanıma ve onları anlayabilmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır. Ayrıca, yeniliklerle dolu dünyamızda nasıl hayatta kalıp kariyer hedeflerine ulaşabilecekleri de tartışılmaktadır.

  Yetkinlikleri ile başarılı, huzurlu ve mutlu bir kariyer yol haritası çizip bu hedeflere ulaşmalarında yardımcı olacak araçların kullanımı aktarılmaya çalışılmaktadır.

  B.    Liseliler için Meslek Tanıma Sömestre Okulu

  Gençlere kariyer yol haritalarını çizmelerinde yardımcı olacak bir diğer husus da onları geleceğin meslekleri hususunda bilgilendirmek olacaktır. Yenilikler ve teknolojik değişmelerden kaynaklı olarak iş dünyasında ve mesleklerde değişiklikler meydana
  gelmektedir. Gelecekte mutsuz ve başarısız olmak yerine lise yıllarında planlama yapılarak gençlerimizin ileride başarılı, huzurlu ve mutlu hayatları olmalarını birlikte sağlayabiliriz. Kariyer hedeflerini her genç kendini tanıyarak ve meslekleri tanıyarak
  belirlemelidir. Lise yıllarında kariyer hedefleri belli olan birisi için üniversite ve bölüm seçimi kolay olacaktır. Hem gelecekte hem de şimdi rahat edebilmek için yalnızca 5 gün ayırıp bütün bu hususları sağlayabilmek sizin elinizde.

  C.    Liseliler için Bireysel Kariyer Danışmanlığı

  Hem veliler hem de gençler ile irtibat halinde gençlerin kariyer hedeflerini belirleyerek doğru adımlarla bu yolda ilerlemelerini sağlamak için bireysel olarak da danışmanlık verilebilmektedir. Gençlerimizin bir ömür boyu başarılı ve huzurlu bir hayat yaşaması için beraber çalışabiliriz.

  Yasemin Merih Alparslan Kimdir?

  İTÜ Endüstri Mühendisi, 2018 yılı en başarılı CHRO’lardan birisi, mentör ve koçluk sertifikaları sahibidir. 28 yıl içerisinde insan kaynakları, organizasyonel gelişim, süreç analizi, iş geliştirme, kültür değişimi, değerlendirme merkezi, kurumsal gönüllülük, kurum içi iletişim, hedeflerle yönetim, şirket birleşimi konularında deneyimini Borusan Holding, Okan Holding, DanoneSA Sabancı, Doğuş ve Doğan Grupları’nda elde etmiştir.

  YK, CEO, CXO seviyesindeki yöneticilere koçluk ve danışmanlık yapmanın yanı sıra, 50’den fazla projenin hayata geçmesine liderlik etmiş, bir dönem cnnturk.com’da yazarlık yapmıştır.

  Fenerbahce Kongre Üyesi, Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulubu Danışma Kurulu Üyesi, Türkiye İnsana Değer Ödülleri Jüri Üyesi, PY Dergi Danışma Kurulu Üyesi, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve Gelişim Komite Üyesi olmanın yanı sıra çeşitli platformlarda mentor ve konuşmacı-eğitmen olarak yer almaktadır.

  Kurucusu olduğu sosyal girişimi Junior Leaders Camp Gençlik Akademisi ile; gençlerin liderlik becerilerinin gelişimini, meslek ve kariyerlerinin doğru yapılandırmalarını hedefleyerek, Türkiye’de birçok gence yardım etmeyi misyon edinmiştir. Evli, mutlu ve 2 çocukludur.

  www.mastercamp.com.tr/junior-leaders-camp