• Türkçe
 • English
 • Stenden University

  Stenden Üniversitesi’nde 10.000’i aşkın öğrenci öğrenim görmektedir ve şuanda 800’den fazla görevle Stenden Üniversitesinde çalışmaktadır. Üniversitenin Hollanda’da Leeuwarden, Emmen, Groningen, Meppel ve Assen’de kampus yerleri bulunmaktadır ve Doha (Katar), Bangkok (Tayland) ve Port Alfred (Güney Afrika)’da birer kampusü bulunmaktadır.

  Üniversite, (Hizmet) Yönetim, Eğitim, Bakım, Ekonomi ve Teknik alanlarda 3 ön lisans, 19 lisans ve 4 master programı sunmaktadır.

  Hollanda’daki uluslar arası öğrencilerin part-time çalışmaları mümkündür. Haftada 10 saat çalışmanıza izin verilmektedir. Stenden dışındaki iş bulma kurumları ve iş ve işçi bulma hizmetleri, bizim içerimizdeki iş bulma kurumumuz, part-time bir iş bulmanız için size yardımcı olabilir.

  Stenden öğrencileri, örneğin bir restoranda, bir barda, bir çağrı merkezi dairesinde veya Stenden’de bir iş bulmaktadır. Lütfen, birçok işin iyi bir Danca bilgisi gerektirdiği gerçeğini biliniz.

  Stenden öğrencileri, çeşitli tesislerden ve hizmetlerden istifade edebilirler. Örneğin, Stenden içerisinde bir daire kiralama imkanına sahipsiniz.

  Stenden’in İngilizce lisans dersleri şunlardır:

  Uluslar arası İşletme ve Yönetim Dersleri
  Uluslar arası Konukseverlik Yönetimi
  Uluslar arası Bilgi ve İletişim Yönetimi
  Uluslar arası Lojistik Yönetimi
  Medya ve eğlence Yönetimi
  Büro Yönetimi
  Küçük İşletme ve Perakende Yönetimi
  Turizm Yönetimi

  www.stenden.com

  University of Applied Sciences-Hogeschool Zeeland

  Hollanda kıyısında bulunan okul, Kimya/Doğa Bilimleri, Mühendizlik, Çevre Bilimler, Uluslararasi İşletme ve Lojistik alanlarında hem lisans hem de master imkanları sunuyor. Bir devlet okulu olan Hogeschool’da, öğrenciler sadece teorik değil aynı zamanda da pratik eğitime tabi tutulurlar. Öğrenimlerinin üçüncü senesinde çalışmaya başlarlar. Öğrenciler okullarında bir yandan okurken bir yandan cüzi bir ücret karşılığında çeşitli sporlarla da uğraşabilirler (kitesurfing, skiin badminton, beach volley, tennis gibi).

  www.hz.nl/HZ/NL

  Fontys University

  Hollanda – Eindhoven’da bulunan Fontys Üniversitesinin Teknoloji, Ekonomi, Sosyal Hizmetler ve Sağlık alanlarında 200’den fazla Lisans eğitim programları vardır. İlaveten; Bilgi Teknolojileri (IT) Yönetimi, Bilgi Sistemleri Yönetimi, E-Ticaret vb alanlarda da birçok Master programı bulunmaktadır.

  http://fontys.edu/

  Saxion University – Hollanda

  22,000’den fazla öğrencisiyle Hollanda’nın en büyük okullarından biri olan Saxion Üniversitesi, 1875’den beri kaliteli eğitim ve öğrenimiyle hem bölgede hemde uluslararası mevkilerde tanınmaktadır. 55 farklı ülkeden 2,500 uluslararası öğrencisiyle hem eğitim hemde kültür merkezine dönüşen okul, İngilizce verilen derslerle öğrencilerini zorlamamaktadır. Lisans, İngilizce hazırlık, kısa ve uzun süreli sertifika programları sunan okulda herkese uyan bir program bulunmaktadır.