• Türkçe
 • English
 • Co-op programları olarak da bilinen bu akademik egitim ve ücretli staj programları Kanada’da en az lise mezunlarinin katılabileceği, devlet kolejleri ve üniversiteleri tarafından sunulan üniversite eğitimiyle maaşlı stajı birleştiren en yetkin kariyer planlama sistemidir.

  Co-op eğitimin, mesleğinize yönelik maaşlı stajı birleştirildiği en yetkin akademik programdır.
  Co-op programları özellikle yabancı öğrenciler için birçok avantaj sunar. Öğrenci daha mezun olmadan alanıyla ilgili iş tecrübesi edinme fırsatı yakalar ve hem okurken para kazanır, hem de okuduğu alanı çalışarak tanıyıp ileride nasıl bir iş yapmak istediğini daha yakından görme olanağı bulur. Böylelikle öğrenciler mezun olduklarında kariyerlerini nasıl yönlendireceklerine daha rahat karar verebilirler.

  Co-op programları çalışmak istediğiniz sektörü içerden tanımanızı sağlayıp kariyerinizi en gerçekçi şekilde oluşturmanızı sağlar.

  Kanada’da Co-op öğrencisinin diğer şirket çalışanları gibi planlama, verileri yorumlama ve rapor yazma sorumlulukları vardır, bu sayede öğrenci özgeçmişinde iş deneyimi olarak belirtebileceği bir deneyim süreci yaşar.

  Co-op programları size Kanada’da çalışmak ve hatta yaşamak için en doğru(dan) yolu sunar.
  Co-op program sürelerinin en az ve en çok ne kadar olabileceği okul yönetimleri tarafından önceden belirlenmiştir. Öğrenciler stajlarini tercihlerine göre okulun açık olduğu dönemlerde ya da yaz aylarında yapabilirler. Kanada’da her yüksek öğrenim kurumunun öğrencilerine co-op alanında danışmanlık hizmeti sunan rehberlik ve kariyer birimleri vardır. Bu birimler öğrencilere özgeçmişlerin hazırlanması, başvuru mektuplarının yazılması, iş mülakatlarında nasıl davranılması gerektiği, vb. gibi konularda yardımcı olmaktadırlar.

  Egitim ve calisma duzeni genellikle 1 sene okuma 1 donem maasli calisma ve 1 donem egitimden sonra diplomanizi almaniz ve mezunuiyetinizi takiben Kanada hukumetinde 3 seneye kadar Kanada da kalma ve calisma izni almanizla sonuclanir. Kisacasi okuduğunuz süre kadar çalışma izni alırsınız. 1 yıl sonra kalıcı çalışma izni için başvurup Kanada vatandaşı olmak için ilk adımı atarsınız.

  Öğrencilere okullar tarafından farklı co-op dönemlerinde farklı işverenlerle çalışma olanağı tanınmaktadır. Öğrencinin co-op yaptığı diplomasında da belirtilir. Böylelikle öğrenci profesyonel iş referanslarına henüz okurken sahip olur.

  Co-op Programi Olan Mesleklere Ornekler

  Muhasebe/finans
  Isletme
  Insan Kaynaklari
  Pazarlama
  Pazarlama
  Biomedikal Muhendisligi
  Bilgisayar Muhendisligi
  Makine Muhendisligi
  Insaat Muhendisligi
  Elektrik Mühendisligi
  Cevre Muhendsligi
  Tasarim ve Iletisim
  Turizm ve Otelcilik Yonetimi
  Rakamlarla CO-OP
  Kanada’ da co-op programini sunan devlet collegelari 120
  Co-op diploma suresi 2 sene diploma 4 sene lisans 2 sene post-graduate certificate
  Program ucretleri 10.000-25.000 CAD arasi
  Program boyunca maasli calisma suresi 1-2 yil
  Staj boyunca calisma doneminde alinan maas 1 senede yaklasik 20.000 cad

  Centennial College

  Centennial College, Kanada Ontario Eyaleti’nin ilk devlet Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu olarak 1966’da kurulmuştur. Okulun 12000 tam zamanlı ve 28000 yarı zamanlı öğrencisi mevcuttur. Okul, uluslararası platformlarda eğitim kalitesi ile tanınmış ve YÖK denkliğine sahiptir.

  Toronto şehrinde bulunan 4 kampüste 7 farklı fakülte bulunur: İşletme ve İş İdaresi, İletişim, Medya ve Tasarım, Toplum ve Sağlık Bilimleri Yönetimi, Mühendislik, Teknoloji ve Uygulamalı Bilimler, Turizm ve Otelcilik.

  Diploma, sertifika ve yoğun hızlandırılmış programların yanı sıra lisans sonrası programlar verilmektedir.

  Centennial Colllege’da sunulan Co-op programları eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştiren bir eğitim modelidir. Öğrenciler bir dönem okula devam ederken diğer dönemde çalışarak maaş alırlar. Öğrencilere, teorik bilgilerini uygulama ve sektördeki öndegelen profesyonellerle mesleki deneyim kazanma imkanını sağlar.

  Centennial College’ın misyonu öğrencileri başarılı kariyer sahipleri olmaları için eğitmek ve “Özel Öğrenim Deneyimi” (Signature Learning Experience) ile, öğrencilere, dünyamızı etkileyen güncel olaylara karşı açık olmayı, katılım sağlayarak etkilemeyi ve değişim yaratmayı öğretmektir. Centennial College, mezunlarını dünya vatandaşları olmaya hazırlar.

  www.centennialcollege.ca

  Niagara College

  Doğru kolejı seçmek, verilecek en önemli karardır. Bu nedenle full time eğitim için Niagara koleji seçmek için çok önemli onbir sebebi size tantmakla gurur duyuyoruz. Niagara Koleji hakkında daha fazla bilgi için niagaracollege.ca adresine bakınız.

  Niagara Koleji Seçmek İçin 10 Neden

  Niagara Kolejde olmaktan mutlu olacaksınız: Niagara Kolej son iki yıldır öğrenci tatmini sıralamasında Ontarioda ikinci, öğrenim ve eğitim kalitesi ile eğitim kanakları açısından ise birinci olmustur.

  Niagara Bölgesi yaşamak için ideal bir yerdir. Niagara College, Niagara bölgesinde kurulmuştur ve yaşamak çalışmak ve eğititim için mükemmel bir yerdir. Niagara bölgesi nin çok güzel dogası içinde kurulmuş kolej aynı zamanda sıcakkanlı insanları olan ve eğlence dolu bir şehrin de parçasıdır.

  NOTL Kampüsü doğal bir labaratuvardır: Kampüs yaşayan bir lab olan Niagara-on-the-Lake de, Niagara yamaçlarına karşı yaslanmış mükemmel bir doga içindedir.Yürüyüş yolları, bahçeler, bağlar içinde estetik binası ile en gelişmiş teknoloji ye sahip sınıflara da eğitim verilmektedir.

  NOTL Kampusunde 202 odalı full servis veren öğrenci rezidansı, kafeteryalar, pıb, fitness salonu kütüphanesi ile öğrencilerin rahat ve konforlu bir eğitim almaları saglanmıstır.

  Welland Kampüsü heryere ve herşeye çok yakındır Welland kampus çok samimi ve sıcak bir ortamda kurulmuştur ve yeşilliklerle çevrili alışveriş ve eglence yerlerıne çok yakın, öğrencilerin mutlu oplacakları bır atmosfer de eğitim vermektedir. 231 yataklı öğrenci rezisdansı ile spor ve fitness salonları, student center iile öğrencilerin boş vakitlerinde eğlencelı zaman geçirebilecekleri her detay düşünülmüştür.

  Kampüs hayatınızda yapacak çok şey bulacaksınız Kampüslerde profesyonel elemanlar öğrencilere yol gösterek bir çok eglence organızasyonları yapmaktadır. Böylece Kolej hayatınız stressden uzak eğlencelı ve verimli geçmesı saglanmaktadır. Niagar Bölgesi yıl boyunca süren değişik festıvaller, sosyal organızasyonlar, gezilecek yerler, tarihi ve kulturel ve turistik yerler açısından çok zengindir.

  Niagara Kollej spor programında istediğiniz herşeyı bulabilirsiniz Her iki kampüstede jimlastik ve fitness salonları mevcuttur.Ayrıca atletizm departmanı öğrencilere değişik planlar sunmaktadır. Kapalı ve açık spor salonları ve allanları ile spor adına Niagara Kolejde aradığınız her olanagı bulabilirsiniz.

  Kampüs ve öğrenci yurdu her ihtiyacınız ve konforunuz düşünülerek dizayn edilmiştir Her iki kampüsün öğrenci rezidansları öğrencilerin konforlu ve rahat yaşayabilecekleri iki yatak odalı süit tazrzı dizayn edilmiş vekablolu TV internet bağlantısı ortak mutfak ve banyo ile teçhiz edilmiştir.

  Her tür yemek ve damak zevkine cevap verebilecek kafetarya restaurant coffee shopkampüste hizmetinizdedir Her iki kampüsteki kafeteryalar lezzetli, besleyici yemeklerle, çok geniş snacks salata ve spagetti bar ile her zevk ve damak tadına hitap etmektedir. Ayrıca cok değişik mutfaklardan yemek hazırlayan lokanta öğrencilerin hizmetindedir.

  Niagara Kolej sizi Eğitim ve kariyer hedeflerinize taşıyacaktır Niagara Kolej sizi Eğitim ve kariyer hedeflerinize taşıyacaktır

  Dünyanın heryerinden gelen öğrencilerle berabersiniz Halen 50 den fazla değişik ülkeden gelen 500 den fazla enternasyonal öğrenci Niagara Koleje kendi kültür tecrübe çeşitliliği getirerek, 36 değişik proğrama katılmış ve Niagara Bölgesime dünyayı taşımışlardır.

  ESL Programları

  ESL Programları esas olarak üç ayrı kategoride verilmektedir.
  Akademiye hazırlık İngilizcesi
  Akıcı konuşma
  Yoğun yaz kursları olarak
  İngilizce programlarımız şunlara odaklanmıştır:
  yazma okuma dinleme anlama ve gramer geliştirmek
  İngilizce akademik araştırma
  İngilizce sunuş hazırlama ve sunma
  güncel ve akıcı konuşmayı geliştirerek güvenli biçimde münazaralara katılma
  konuşmada dil bilgisi ve telaffuzu geliştirme
  aktif kelime haznesini artırma
  aktif kelime haznesini artırma
  geniş ve değişik konularda etkin konuşabilme

  Program Özellikleri:

  sınıf çalışmaları haftada 25 saattir
  sınıflar orta ve ileri İngilizce düzeyindedir
  sınıflar ortalama 13 kişiliktir
  kolejin tüm servis ve imkanları ücretsiz olarak kullanılabilir
  son teknoloji ürünü dijital lisan laboratuvarı
  tecrübeli ve yetenekli eğitim kadrosu
  kişiye özel test ve seviye tespiti
  kurs sertifikası

  Müracaat Prosesi
  Niagara College ESL müracaat formu
  Niagara College Graduate müracaat formu
  Niagara College accomodations Müracaat formu
  Müracaat checklist

  Canadian College

  2008 yılında kurulmuş olan Vancouver’ın kalbindeki Canadian College, modern sınıfları ve toplam 300 öğrenci kapasitesiyle büyük ve özel bir kolejdir. Uluslararası geçerliliği olan bir çok sertifika ve diploma programı sunmaktadır ve bu programlar; Business Management (İşletme Yöneticiliği), Uluslararası Ticaret (Uluslararası Ticaret) ve Hospitality Management (Konukseverlik Uygulamaları) alanlarını kapsamaktadır.

  Uluslarası öğrenciler Business Management Diploma Co-op (İşletme Yöneticiliği Diploma – Staj), Uluslararası Ticaret Diploma Co-op (Uluslararası Ticaret Diploma – Staj) ya da Hospitality Management Diploma Co-op (Turizm İşletmeciliği Diploma – Staj) programlarını aldıkları takdirde Kanada’da ücretli olarak çalışabilmektedirler.

  Bölümler

  Business Management (İşletme Yöneticiliği)
  International Trade (Uluslararası Ticaret)
  Hospitality Management (Konukseverlik Uygulamaları)
  Proje Yönetimi Programı
  Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri

  Neden Canadian College?:

  Endüstrinin içinde, uygulamalı eğitim.
  Uluslararası geçerliliği olan sertifikaları ile yüksek standartlarda eğitim.
  Konukseverlik ve İş dünyasında kullanılan en güncel akımlar ve pratik bilgiler.
  Kampüs içerisindeki restoranda uygulamalı eğitim imkanı.
  Konusunda uzman ve deneyimli eğitimci kadrosu.
  Küçük ve modern dizayn edilmiş sınıflarda eğitim
  Kanada’nın en iyi bölgesinde eğitim imkanı.

  George Brown College

  1967 yılında kurulmuş olan George Brown College, ekonomik, kültürel ve sosyal bir fabrika olan Toronto’nun tam merkezinde bulunmaktadır. Özellikle şehir hayatının ortasında olmak isteyen ogrenciler icin konumu itibariyle mükemmel bir secimdir.

  Kanada’nın en büyük, çok çeşitli ve yüksek saygı gören okullarından biri olup; staj, sertifika, diploma ve derece programlarıyla büyük bir öğrenci potansiyeline sahiptir. George Brown College, üç kampüsü, 10 fakültesi ve bu fakültelerin sunduğu tam zamanlı 150 adet program ve 1200 adet yaşam boyu eğitim kapsamındaki profesyonel ve mesleki eğitim kurslarına ev sahipliği yapmaktadır.

  Kuruluşundan bu yana geçen 40 yıl içinde pek çok öğrencisine iyi bir kariyer yapma şansı vermiş olan George Brown College’ın geniş profesyonel iş çevresi olması nedeniyle hem ogrencilerin hem de isverenlerin arayışlarında yardımcı olan ve gelişen güncel programlarıyla seckin okullar arasındaki yerini almıştır. Okul aynı zamanda hükümet birimleriyle, sosyal partnerlerle ve öğrenim organizasyonlarıyla da stratejik ilişkiler içindedir.

  Kabul Şartları

  Diploma ve sertifika programlarına başvuru için lise ya da dengi okuldan mezun olmak ve İngilizce yeterlilik için en az TOEFL 79-80 IBT ya da IELTS 6,0 skorunu elde etmek gerekmektedir.
  Lisansüstü programlarına başvuru için; lisans diplomasına sahip olmak ve İngilizce yeterlilik için en az TOEFL 79-80 IBT ya da IELTS 6,0 skorunu elde edilmelidir. Bazı bölümlerin ekstra şartları olabilmektedir.

  SUNULAN PROGRAMLAR

  George Brown College’ın sunduğu en büyük avantajlardan biri de Co-operative Education olarak adlandırılan programı sayesinde öğrenciler en az ödedikleri 1 adet dört aylık semestr boyunca tam zamanlı ve alanlarıyla ilgili bir işte çalışabiliyorlar ve Co-operative Education sayesinde birçok mezun bu işverenlerinden iş almayı başarmaktadır

  Yabancı Dil Programları
  Yoğun İngilizce Programı
  ESL İş İngilizcesi Programı
  İkinci Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TESL):

  www.georgebrown.ca

  Sheridan Instute of Technology and Advanced Learning

  1967 yılında kurulmuş olan ve Toronto Büyükşehir Bölgesi’nde bulunan Sheridan Instute of Technology and Advanced Learning 15.000’den fazla tam zamanlı öğrencisiyle Kanada’nın önde gelen politekniklerinden biridir. Oakville’de Trafalgar Road Kampüsü ve Brampton’da Davis Kampüsü olmak üzere okulun 2 farklı kampüsü bulunmaktadır.

  Sheridan öğrencilerini seçkin kariyer edinmeleri için hazırlar; öğrenciler sadece dersleri dinleyerek değil, önde gelen araştırmalara katılarak, profesyonel girisimlerde bulunup daha aktif bir rol alarak kalıcı yollardan egitim alırlar.

  Sheridan’ ın çok çeşitli diploma, lisans ve yüksek lisans programları vardır ve en son teknoloji olanaklarının yaygın kullanımıyla Sheridan öğrencilere yenilikçi öğrenci odaklı öğrenme deneyimi sağlar.

  Öğrenim Fırsatları

  İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Programları
  Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP) Programları
  Uzmanlık Diploma Fırsatları
  Lisans Eğitimi Programları
  Yüksek Lisans Programları (Ontario College Graduate Certificates)
  Kanada, Avustralya ve ABD’deki yüksekokullarla Üniversite Transferi Olanakları
  Ortak Eğitim Olanakları
  Bölümler
  İşletme
  Toplum Hizmetleri
  Dijital Medya ve İletişim
  Eğitim
  Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri
  Sağlık Bilimleri
  Endüstriyel Teknoloji
  Bilgi ve İletişim Teknolojisi
  Liberal Çalışmalar ve Erişim
  Gösteri Sanatları
  Toplum Güvenliği
  Okuma + Çalışma
  Görsel Sanatlar ve Tasarım
  Animasyon, Sanat ve Tasarım

  www.sheridaninstitute.ca

  Mohawk College

  Mohawk College’ın tarihi Hamilton, Ontario, Kanada’da 1966 yılına kadar dayanır. Stoney Creek, Brantford, ve McMaster Universitesi’nin Institute for Applied Health Sciences bölümünde de kampüsleri bulunan okulun kurulma amacı kariyer odaklı sertifika ve diploma kurslarıyla birlikte devamlı eğitim kurslarıdır.

  Mohawk College ilk olarak sadece 104 erkek ogrenciyle egitime başlamıştı ve o süreden beri büyümeye devam edip 1000’den fazla devamlı egitim programları, 19 farklı staj programları ve 107 tam zamanlı programları olan bir Kolej’e dönüştü.

  Mohawk sağlık bilimi ve mühendislik teknolojisi eğitimlerinde lider olarak görülür ve Ontario’daki en geniş staj fırsatları sunan okuldur. Mohawk ayrıca anaokulu eğitimi, reklamcılık ve sigorta programlarıyla da ünlüdür.

  McMcaster Üniversitesi’yle de ortak olarak Mohawk hemşirelik, tıbbi radyasyon bilimleri ve teknoloji dallarında derece programları sunmaktadır. The Mohawk–McMaster Bachelor of Technology programı teknik eğitimle işletmeyi kapsayan, hem tam zamanlı öğrenciler hem de yeteneklerini geliştirmek isteyen çalışan profesyoneller için sunulmus olan Kanada’daki ilk programdır.

  Mohawk College’da kalite bir yolculuk gibidir. Her bölüm ve her personel çeşitli süreçlerden geçerek her gün devam eden kaliteyle ilerlerler. İlham veren eğitim, liderlik, yurttaşlık ve yenilikçiliği misyonları olarak gören Mohawk’da öğrencileri buralara taşıyan da kalitenin kendisidir.

  www.mohawkcollege.ca

  St. Lawrence College

  St. Lawrence College bir devlet koleji olup 1967 yılında devam eden eğitim programlarının yanı sıra kariyer odaklı diploma ve sertifika kursları sunma amacıyla kurulmuştur.

  Brockville, Cornwall ve Kingston bölgelerinde 3 farklı kampüsü bulunmaktadır. 80 akademik programı aşan ve tam/yarı zamanlı ortalama 1000 çalışanla okulda ortalama 6,500 tam zamanlı, 20,000 yarı-zamanlı öğrenci öğrenim görmektedir.

  St. Lawrence’ın eğitim felsefesi; daha fazla çalışarak öğrencilerin isteklerini ve ihtiyaçlarını yapılan her şeyin en önüne koymaktır. Bu; bilgili eğitmenler ve personaller tarafından sunulan kaliteli kurslar, rahat ve saglıklı yerleşim merkezleri ve gelişmiş çeşitli destek servisleri sunmak demektir.

  Öğrencileri sadece sonuc veren bir eğitim sunmak değil, ayrıca daha iyi bir toplum olusturmak okulun kurulduğu yıldan beri ana hedeflerinden birisi olmustur. St. Lawrence’ı diğer okullardan ayıran özelliği büyük-şehir yaşantısı güçlükleri olmadan dünya standartlarında bir eğitim deneyimi sunmasıdır.

  Uygulamalı Sanatlar
  İşletme
  Kamu Hizmetleri
  Bilgisayar & Mühendislik Technolojisi
  Sağlık ve Bilim
  Turizm
  Adalet Sistemiyle İlgili Çalışmalar
  Medya Çalışmaları
  Profesyonel Servisler
  El Sanatları & Stajlar

  www.stlawrencecollege.ca